Joimax TESSYS® - System małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa: endoskopowy dostęp przezotworowy

Kod produktu: tessys

Producent:

Joimax

Czas dostawy: Dostępny na zamówienie

Innowacje
Joimax® to wiodący producent systemów do minimalnie inwazyjnej chirurgii kręgosłupa. Firma jest liderem w rozwijaniu i dostarczaniu kompletnych technologii wraz z szczegółowo opracowanymi metodami operacyjnymi. Oferuje systemy procedur endoskopowych z różnymi rodzajami dostępu dla całego kręgosłupa: TESSYS® (dostęp przezotworowy), iLESSYS® (dostęp interlaminarny) oraz CESSYS® (dostęp przednio-boczny odcinka szyjnego).
Opis

Połączone technologie minimalnie inwazyjnego dostępu: System Joimax


Systemy z unikalnymi narzędziami, doskonałej jakości aparaturą oraz kompletną metodologią zabiegową do prawdziwej, małoinwazyjnej endoskopii - produkcji innowacyjnej firmy Joimax®, lidera wśród twórców rozwiązań tej kategorii - umożliwiają wykonywanie zabiegów w minimalnym stopniu naruszających ciągłość tkanek. Czas rekonwalescencji przez to jest zredukowany, a sam zabieg nie kończy się przykrymi konsekwencjami bólowymi, jak w przypadku klasycznej otwartej metody grzbietowej.

Technika operacyjna Joimax® jest dogłębnie opracowana, a wdrożenie operatora do jej wykorzystywania obejmuje pełny Program Szkoleniowy - składający się z kursu podstawowego oraz zaawansowanego. Dzięki temu po stronie chirurga pozostaje przyswojenie systemów i wprowadzenie do rutyny i nie musi koncentrować się na badaniu, wypracowywaniu oraz ewaluacji własnej metodyki.


Ból pleców to drugi najczęstszy powód wizyty u lekarza. 80% populacji zachodniego, uprzemysłowionego społeczeństwa doświadczy bólu pleców w ciągu swojego życia. Oznacza to, że ból pleców to bardzo ważne wyzwanie, nie tylko dla personelu medycznego, ale również dla całej służby zdrowia. Najczęstsze diagnozy, które prowadzą do operacji to: ból dyskogenny, przepuklina dysku (dysk wypadnięty), zwężenie kanału kręgowego, kręgozmyk i złamania trzonu kręgu. Problemy z przepukliną dysku międzykręgowego są tak popularne, że schorzenie to zostało zaklasyfikowane jako powszechnie występujące. Mężczyźni są dotykani tym schorzeniem dwukrotnie częściej niż kobiety.


Innowacyjna technologia operacji minimalnie inwazyjnych

Technologia zawarta w linii produktów Joimax® z jednej strony zaskakuje mnogością dopracowanego w najmniejszych detalach instrumentarium a z drugiej strony zdumiewa klarownym podziałem funkcjonalnym zastosowania ze względu na wskazania. Chirurgia metodą TESSYS® wykorzystuje endoskopowe podejście boczne przezotworowe (lateral transforaminal), które jest powszechnie uważane za "delikatną" formę operacji chirurgicznej. W ofercie Joimax dostępne są także systemy do podejścia interlaminarnego ILESSYS®, system do dostępu przednio-bocznego odcinka szyjnego - CESSYS®, a także rozwiązania do szeregu innych wskazań w dolegliwościach bólowych kręgosłupa.


Przezotworowy endoskopowy system chirurgiczny TESSYS®

W metodzie TESSYS® chirurg wykonuje resekcję wypadniętego dysku przez otwór międzykręgowy. Wykorzystywany jest anatomiczny otwór dostępu do kanału kręgowego. W metodzie TESSYS® otwór ten jest stopniowo poszerzany przy pomocy specjalistycznych rozwiertaków i innych instrumentów. Przy podglądzie endoskopowym oddzielona masa dysku jest usuwana całkowicie, bezpośrednio przez otwór międzykręgowy.Chirurgia komfortowa dla Pacjenta

Przeprowadzenie procedury metodą TESSYS® jest możliwe w pozycji bocznej i w leżeniu na brzuchu. Pacjenci mogą otrzymać znieczulenie ogólne lub znieczulenie metodą MAC. Metoda MAC wiąże się z mniejszymi zagrożeniami i oferuje dodatkowe korzyści w postaci natychmiastowej informacji zwrotnej od pacjenta, jeżeli dojdzie do kontaktu ze strukturami nerwowymi. Wielu pacjentów wstaje z łóżka już po kilku godzinach po zakończeniu operacji.
Wskazania

Metoda TESSYS® może być stosowana do usuwania niemal wszystkich wypadniętych dysków i ich fragmentów, niezależnie od pozycji, przez dostęp boczny przezotworowy, pod znieczuleniem analgosedacji.

Operacja chirurgiczna TESSYS® jest zalecana w przypadku wszystkich objawów w obrębie korzeni rdzeniowych, spowodowanych przez wypadnięcie dysku międzykręgowego, które nie zostały wyleczone przy pomocy metod zachowawczych. Zespół ogona końskiego stanowi bezpośrednie wskazanie do operacji.

Każda procedura chirurgiczna dysku międzykręgowego, w tym chirurgia TESSYS®, powinna zostać dokładnie przygotowana z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego (MRI) lub tomografii komputerowej (CT), a także wielokrotnego obrazowania RTG.

Wybrane wskazania:

  • Przepuklina dysku międzykręgowego (odcinek lędźwiowy i piersiowy)
  • Zwężenie otworu międzykręgowego i cieśń zachyłkowa
  • Hipertrofia więzadła żółtego
  • Osteofity lędźwiowe
  • Operacje powtórne lub kontrolne (bliznowacenie po innych operacjach)
  • Cysty stawów międzywyrostkowych

Kiedy stosować podejście TESSYS® a kiedy iLESSYS®

TESSYS® oraz iLESSYS® oferują dwie alternatywne - minimalnie inwazyjne, endoskopowe - metody dojścia do kanału kręgowego. Korzystając z tych metod możemy wykonywać zabiegi na wszystkich poziomach kręgosłupa lędźwiowego.

W leczeniu patologii w obrębie kanału kręgowego (strona brzuszna i boczna) oraz otworu międzykręgowego doświadczeni użytkownicy preferują głównie dostęp przezotworowy (TESSYS®) do kanału kręgowego.

Dostęp interlaminarny (iLESSYS®) jest niezbędny w przypadku patologii występujących grzbietowo względem opony twardej, ale również na poziomie kręgów L4/5 i L5/S1. W tych miejscach okienko międzyblaszkowe jest wystarczająco duże, aby umożliwić wizualizację przy usunięciu minimalnej ilości masy kostnej oraz bardzo ograniczoną resekcją więzadła żółtego.

Od L1 do L5/S1 otwór międzykręgowy zmniejszaja rozmiar, a okienko międzyblaszkowe zwiększa.

Dekompresja kanału kręgowego 360°: Dwie metody dostępu - jeden cel

Podczas gdy w większości przypadków chirurgii dysku międzykręgowego wykorzystany zostanie albo dostęp przezotworowy albo interlaminarny, w zwężeniu kanału kręgowego przydatne może być połączenie tych metod. Połączenie technologii TESSYS® oraz iLESSYS® daje nam możliwość dekompresji kanału kręgowego w zakresie 360°. Dostępne są wszystkie obszary od otworu międzykręgowego do przestrzeni położonej grzbietowo względem opony twardej.


Narzędzia

System instrumentów TESSYS® obejmuje ponad 50 specjalistycznych narzędzi do minimalnie inwazyjnej chirurgii kręgosłupa.

Wszystkie instrumenty TESSYS® (pręty prowadzące, rurki prowadzące, jednorazowe rozwiertaki i wypychacze) są kodowane kolorami w sposób logiczny. Instrumenty zielone posiadają najmniejszą średnicę, a czerwone największą.

Endoskopy Joimax - doskonała widoczność

Wszystkie foraminoskopy Full HD są dostępne w dwóch wersjach. Wersja C wykorzystuje nowoczesną technologię pojedynczego przewodu, natomiast wersja D technologię podwójnego przewodu (połączenie wizualne).

  • Wersja C: Wygodny połączony adapter kamery i źródła światła w technologii pojedynczego przewodu. Stosowany z Joimax® C-Camsource® HD Twister.
  • Wersja D: Technologia podwójnego przewodu. Oddzielne standardowe adaptery kamery i źródła światła, montowane do urządzenia Joimax® D-Camsource® HD LED i większości powszechnie dostępnych kamer i systemów oświetlenia.

Joimax oferuje obie wersje w dwóch rozmiarach:
- średnica zewnętrzna 6.3 mm, średnica kanału roboczego 3.7 mm
- średnica zewnętrzna 7.3 mm, średnica kanału roboczego 4.7 mm

Wszystkie wersje posiadają kąt optyczny 30° oraz kanały do spłukiwania i ssania o średnicy wewnętrznej 1.5 mm. Endoskopy są dostępne w długości roboczej 171 mm i 208 mm. Dla pacjentów o masie 120 kg i więcej zalecamy stosowanie dłuższego endoskopu.

Szczypce TESSYS® - precyzyjne i wytrzymałe

Joimax oferuje szczypce o różnej długości, trzonie i szczękach. Szczypce są wyposażone w opatentowaną technologię LOPS (zabezpieczenie przed przeciążeniem typu Luer), która pozwala na uniknięcie nadmiernego rozciągnięcia i w ten sposób zapewnia dłuższą eksploatację narzędzia.

Dzięki gniazdu do płukania w trzonie szczypiec czyszczenie narzędzia jest efektywne. Szczypce półelastyczne są przeznaczone do chwytania i usuwania luźnej, przemieszczonej tkanki (góra/dół).

Dwubiegunowa sonda Vaporflex®

Dwubiegunowa sonda Vaporflex® składa się z uchwytu wielokrotnego użytku oraz jednorazowej sondy. Końcówka sondy została zoptymalizowana dla lepszej stabilności mechanicznej i może być używana dwukierunkowo (180°). Trzon wielokrotnego użytku posiada ergonomiczną budową i może być trzymany w różnych pozycjach, aby zapewnić optymalne pozycjonowanie w miejscu docelowym. Dostępne są trzony o różnych długościach (250 i 320 mm).

Jednorazowy zestaw do dostępu TESSYS® - wydajny i wygodny

Dla ułatwienia użytkowania systemu, Joimax® opracował jednorazowy zestaw dostępu. Zapewnia potrzebne sterylne narzędzia jednorazowe i skraca czas pracy. Zestaw TESSYS® zawiera wszystkie niezbędne jednorazowe produkty, potrzebne do jednej aplikacji - igły, strzykawki, misy, markery, skalpele, przewody prowadzące, nasadki endoskopów oraz specjalne, kodowane kolorami rozwiertaki. Narzędzia te są potrzebne w każdej operacji chirurgicznej, dlatego zestaw TESSYS® znacząco ułatwia organizację oraz przebieg samego procesu operacji.
Zalety:
- Materiał jest sterylny i dopasowany do aplikacji
- Skrócenie czasu przygotowania do operacji
- Zmniejszenie kosztu i nakładu pracy.


Technika operacyjna

Przy operacji metodą TESSYS® pacjent może być ustawiony w pozycji bocznej lub w pozycji leżącej na brzuchu.


Dokładne zaplanowanie głównego punktu dostępu do wypadniętego dysku ma zasadnicze znaczenie dla uzyskania pozytywnego rezultatu operacji. Konieczne jest wsparcie się obrazowaniem rezonansu magnetycznego (MRI) lub tomografii komputerowej (CT) oraz wielokrotne obrazowanie RTG.


Metoda TESSYS® może być stosowana we wszystkich przypadkach przepukliny i dekompresji odcinka lędźwiowego kręgosłupa (w tym kręgi L5/S1). Otwór międzykręgowy jest wykorzystywany do bezpiecznego dostępu do kanału kręgowego. Aby uniknąć podrażnienia nerwów w otworze międzykręgowym, tylna część otworu jest poszerzana, milimetr po milimetrze, przy pomocy specjalnych rozwiertaków. Procedura ta ma zastosowanie szczególnie wtedy, kiedy z powodu lokalizacji patologii lub wieku pacjenta otwór jest zwężony. W takim wypadku konieczne jest usunięcie materiału kostnego. Przy pomocy specjalnych endoskopów z kanałem roboczym, masa wypadniętego dysku jest usuwana szczypcami.

Oferujemy Program Szkoleniowy Joimax® ze specjalnymi kursami, na których można pogłębić wiedzę na temat metody chirurgicznej TESSYS®. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt.
Rozwiązania do pozostałych wskazań

Nasze systemy endoskopowe Joimax® obejmują szereg innych wskazań - MultiZYTE® RT (np. rizotomia) oraz MultiZYTE® SI (leczenie zespołu stawu krzyżowo-biodrowego) oraz systemy EndoLIF® i Percusys® do minimalnie inwazyjnej stabilizacji ze wsparciem endoskopowym.


Prawdziwa rewolucja - nawigowane narzędzia do małoinwazyjnych procedur

Połączenie dwóch unikalnych na światowym rynku aparatury medycznej systemów - Joimax do minimalnie inwazyjnych operacji kręgosłupa oraz Fiagon do neuronawigacji śródoperacyjnej daje rozwiązanie rewolucyjne - system do prawdziwie małoinwazyjnej endoskopii z narzędziami nawigowanymi śródoperacyjnie w czasie rzeczywistym.

Zintegrowany z wieżą system nawigacji Joimax Intracs®, korzystający z potencjału aparatury Fiagon, pozwala nawigować narzędzia na ich końcówkach, lokalizować w polu operacyjnym dzięki wytwarzanemu polu elektromagnetycznemu oraz prezentować dokładne położenie bezpośrednio na wynikach obrazowania MRI lub tomografii. Operowanie przy użyciu neuronawigacji jest szybsze, dokładniejsze i bezpieczniejsze - szczególnie w przypadku skomplikowanych procedur, jak zabiegi na kręgosłupie.
Ośrodki referencyjne

Gdzie mogę zoperować się za pomocą endoskopowych technik operacyjnych joimax®?

Systemy małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa joimax® stosowane są w klinice Carolina Medical Center.

Carolina Medical Center to klinika ortopedii i medycyny sportowej z certyfikatem FIFA, specjalizująca się w leczeniu i prewencji urazów oraz schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, w tym kręgosłupa. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną, zaczynając od konsultacji lekarskich, badań diagnostycznych, kończąc na operacji i rehabilitacji. W chirurgii kręgosłupa stosuje innowacyjne techniki i procedury małoinwazyjne, w tym metody endoskopowe.

Carolina Medical Center - ul. Pory 78, 02-757 Warszawa - tel. +48 22 35 58 200 www.carolina.pl


Certyfikowani specjaliści endoskopowej chirurgii kręgosłupa joimax®:

dr Jurij Kseniuk

dr n. med. Radosław Michalik

dr Adrian Rymarczyk - Konsultacje i kwalifikacja do zabiegów:
Achilles Centrum Medyczne - www.achillesmed.pl.


Do elitarnego grona klinik specjalizujących się w wielodostępowych metodach leczenie kręgosłupa techniką endoskopową joimax® należy wraz: London Bridge Hospital (Wielka Brytania), Kings College Hospital Foundation Trust London (Wielka Brytania), Spine Institute of San Diego (USA), Rhode Island Hospital (USA), Nanoori Spine & Joint Hospital, Seoul (Korea Płd.), Third Military Medical University, Chongqing (Chiny).Do pobrania

Sytemy Joimax® - Broszura

Wyślij zapytanie o produkt

W przypadku zainteresowania urządzeniem z naszej oferty, zachęcamy do składania zapytań.

Konsultacja telemedyczna produktów ONLINE

Wszystkie produkty oraz poszczególne grupy produktowe w naszej ofercie są objęte możliwością bezpłatnej konsultacji ONLINE. Umów się na bezpłatną wideoprezentację produktu na żywo z naszym specjalistą.


Na czym polega konsultacja telemedyczna?

Prezentacja produktu na żywo za pośrednictwem wideopołączenia internetowego polega na szczegółowym omówieniu produktu oraz jego zastosowania klinicznego. Konsultacja może także obejmować prezentację praktycznego wykorzystania sprzętu w czasie rzeczywistym.


Jak się umówić?

Aby wziąć udział w konsultacji telemedycznej wystarczy skontaktować się z nami - telefonicznie lub mailowo - oraz poinformować o zakresie tematycznym konsultacji, jakim jesteśmy zainteresowani (produkt, cecha produktu, grupa produktów, specjalizacja). Nasz Product Manager skontaktuje się w celu ustalenia dogodnego terminu, w którym odbędzie się wideoprezentacja. Do przeprowadzenia połączenia niezbędny jest komputer wysposażony w kamerę i mikrofon, przeglądarkę internetową Chrome oraz łącze internetowe o przepustowości gwarantującej możliwość przeprowadzania wideorozmów.

Realizacja zamówienia

Urządzenia medyczne oferowane przez Pro Vita są dostępne na zamówienie. Indywidualny czas oczekiwania na realizację zlecenia określony jest przy każdym produkcie. Jeśli termin realizacji nie został podany, wszelkich informacji na temat czasu dostawy lub instalacji sprzętu udziela Product Manager odpowiedzialny za dane urządzenie.


Dostawa

W przypadku, gdy dany produkt określony jest jako "Dostępny w Magazynie", dostawy realizowane są na bieżąco. Wysyłka w większości przypadków realizowana jest w ciągu 24h (1 dzień roboczy) - maksymalny czas oczekiwania na przetworzenie zlecenia to 48h (2 dni robocze). W 90% przypadków czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - za pośrednictwem której realizowane są dostawy - to 1 dzień roboczy.


Instalacje objęte szkoleniem

Jeśli dostarczenie po zakupie objęte jest indywidualnym szkoleniem obsługi urządzenia, instalacja odbywa się przez certyfikowanych techników naszego Serwisu. Termin realizacji ustalany jest z Klientem indywidualnie.

Serwis

Prowadzimy profesjonalny serwis urządzeń medycznych realizowany przez specjalistów mających wieloletni staż pracy z aparaturą medyczną oraz przeszkolenie i certyfikację naszych producentów.Czytaj więcej

Gwarancja

Satysfakcję użytkowników sprzętu medycznego gwarantuje odpowiednie wsparcie — dlatego świadczymy licencjonowaną obsługę gwarancyjną w zakresie przeglądów, diagnostyki oraz napraw urządzeń.Czytaj więcej

Finansowanie

Aby nasza oferta była możliwie elastyczna, posiadamy wiele możliwości finansowania nowej inwestycji. Służymy pomocą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania, dopasowanego do kategorii i klasy sprzętu.Czytaj więcej