Rynometr akustyczny GM Instruments A1

Kod produktu: A1

Producent:

GM Instruments

Czas dostawy: Dostępny na zamówienie

Innowacje
Rynometr akustyczny do obiektywnej diagnostyki drożności nosa pozwala na szybkie i nieinwazyjne badanie jam nosowych przy użyciu impulsu dźwiękowego. Odbicia fali dźwiękowej wytwarzane przez zmiany w powierzchni przekroju poprzecznego w jamach nosowych są przetwarzane przez oprogramowanie, podając wyniki pomiaru w formie graficznego wykresu lub liczbowej. Obsługa oprogramowania opartego o Windows jest łatwa i intuicyjna.
Opis

Nieinwazyjna diagnostyka nosa

GM Instruments to brytyjska firma, która w swoich urządzeniach wykorzystuje innowacyjne technologie oraz doświadczenie wieloletniej współpracy z wiodącymi ośrodkami klinicznymi. Opracowany i udoskonalony model Rynometru A1 pozwala na szybkie i łatwe wykonanie pomiarów odbicia fali dźwiękowej od powierzchni przekroju poprzecznego jam nosowych. Przetworzony wynik badania jest zaprezentowany w formie wykresu zmian powierzchni poprzecznych w funkcji odległości w nosie. Dodatkowo mogą być prezentowane w formie liczbowej powierzchnie przekrojów w określonych odległościach oraz objętości pomiędzy wskazanymi punktami w nosie. Dzięki urządzeniu otrzymujemy pełny obraz diagnozowanego narządu.

Najważniejsze cechy systemu

System wyróżnia się szeregiem cech, które wpływa na ergonomię pracy operatora oraz łatwą współpracę z badanym. Dzięki nim wyniki są łatwe w interpretacji oraz przejrzyste do przedstawienia dla Pacjenta.

 • Łatwe w obsłudze oprogramowanie oparte o system Windows
 • Szybkie i łatwe, nieinwazyjne pomiary
 • Prezentacja wyników w formie graficznej i liczbowej
 • Zgodne z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa oraz standardami procedur pomiarowych.

Przeznaczenie laryngologiczne urządzenia

Dzięki obsługiwanym procedurom możliwa jest:

 • Ocena pojemności jam nosowych w celu kwalifikacji do zabiegów laryngologicznych
 • Ocena efektywności leczenia operacyjnego
 • Ocena skuteczności leczenia farmakologicznego (leki alfa-adrenergiczne).

Przeznaczenie alergologiczne urządzenia

Funkcjonalność systemu pozwala na:

 • Ocena pojemności jam nosowych w okresie narażenia alergenowego (np. sezon pylenia roślin)
 • Ocena skuteczności immunoterapii swoistej
 • Obiektywizacja testu alergenowej prowokacji donosowej.

A1 w wersji Executive

Prezentowany system A1 oferowany jest w wersji Executive. Zawiera on dodatkowe funkcjonalności, dostosowane do konkretnych zastosowań. Oprócz standardowych opcji, są to m.in.

 • Porównanie przed i pooperacyjne
 • Ocenę symetrii jam nosowych
 • Rejestrację efektów prowokacji alergenem
 • Określenie liczbowe efektu działania leków obkurczających śluzówkę, kataru siennego, infekcji wirusowych, takich jak przeziębienie.

Model A1 Executive zawiera:

 • Bazę danych Pacjentów,
 • kalibrację programową,
 • funkcję doboru kolorów dla wykresów niezależnie dla ekranu i wydruku,
 • edycje ekranu danych Pacjenta, ustawienia skali,
 • wyliczenia dwóch pierwszych minimów, odległości, na których stwierdzono te minima,
 • objętości między dowolnymi trzema odległościami,
 • programowalny nagłówek na wydruku A4.
 • Funkcję programowo kontrolowanej walidacji wyników, która zbiera dane w grupach oraz wylicza współczynnik zmienności pomiędzy nimi. Źródłem większości błędów w rynomanometrii i rynometrii akustycznej są przecieki oraz zniekształcenia na styku nos/urządzenie. Po wykonaniu pomiarów odejmij i przyłóż sondę ponownie, wykonaj kolejny pomiar. Jeśli wyliczony współczynnik zmienności jest niski, wtedy prawie na pewno masz prawidłowy wynik.
 • Międzynarodowy Komitet Standaryzacyjny zatwierdził "Sztuczny Nos" oraz inne narzędzia do weryfikacji optymalnego działania systemu
 • Funkcja Eksportu Danych pozwala na transfer danych do innych programów
 • Funkcja stylu wykresu umożliwia generowanie raportów w wielu różnych stylach
 • Istnieje możliwość dalszej rozbudowy systemu o dodatkową sondę pomiarową dedykowaną do innych zakresów pomiarowych, np. sonda dziecięca opisana poniżej
 • Zakłada się, że A1 Compact służy zastosowaniom, gdzie ocena może być oparta na pojedynczym wyniku, podczas gdy A1 Executive jest przeznaczony do bardziej szczegółowych badań zwykle zawierających oceną porównawczą.

Wymagania sprzętowe

Możemy dostarczyć kompletny system zawierający komputer medyczny wraz z drukarką lub ewentualnie elementy niezbędne do zainstalowania Rynometru A1 na posiadanym przez Państwa komputerze. Minimalne wymagania dla komputera to system operacyjny Windows XP lub wyższy, port USB lub gniazdo PCMCIA (dot. laptopa).

Akcesoria

 • 5 par koncówek anatomicznych w rozmiarze M oraz L 
 • Zestaw końcówek stożkowych
 • Instrukcja obsługi sprzętu i oprogramowania

Opcje

 • Można zamówić wersję z interfejsem PCMCIA do laptopa lub komputera stacjonarnego wyposażonego w port PCMCIA
 • Dostępna jest sonda pomiarowa dla dzieci (poniżej 5 roku życia) dostosowana do dokładnego pomiaru małych struktur
 • Istnieje możliwość dołączenia kompatybilnego Rynomanometru NR6 do tego samego interfejsu tworząc uniwersalne narzędzie diagnostyczne.

Oprogramowanie nosowe

Oferujemy oprogramowanie, które może obsługiwać zarówno Rynometr Akustyczny A1, Rynomanometr NR6, jak i Rynospirometr NV1 oraz tworzyć raporty zawierające wyniki z wszystkich badań Pacjenta.

Specyfikacja

Dane techniczne:

Zakres głębokości pomiarowej0 do 12 cm
Zakres powierzchni pomiarowej od 0,1 do 20 cm²
Dokładność pomiarowaDla głębokości 0-5 – max 2%
Dla głębokości od 5 cm – max 5%
ZasilanieZasilanie sieciowe AC 230V50 Hz
Końcówki nosoweAnatomiczne w 2 rozmiarach 40 szt.

Parametry pomiarowe:

Podstawowe wartości mierzonem.in. Objętość, Min 1, Min 2, MCA
Rozszerzone wartości raportoweDo 5 przekrojów objętości
Do 5 obszarów o ustalonej odległości
Opcje wyświetlania wynikówPodstawowa, porównawcza, analizująca


Do pobrania

Rynometr Akustyczny A1 - Broszura

Wyślij zapytanie o produkt

W przypadku zainteresowania urządzeniem z naszej oferty, zachęcamy do składania zapytań.

Konsultacja telemedyczna produktów ONLINE

Wszystkie produkty oraz poszczególne grupy produktowe w naszej ofercie są objęte możliwością bezpłatnej konsultacji ONLINE. Umów się na bezpłatną wideoprezentację produktu na żywo z naszym specjalistą.


Na czym polega konsultacja telemedyczna?

Prezentacja produktu na żywo za pośrednictwem wideopołączenia internetowego polega na szczegółowym omówieniu produktu oraz jego zastosowania klinicznego. Konsultacja może także obejmować prezentację praktycznego wykorzystania sprzętu w czasie rzeczywistym.


Jak się umówić?

Aby wziąć udział w konsultacji telemedycznej wystarczy skontaktować się z nami - telefonicznie lub mailowo - oraz poinformować o zakresie tematycznym konsultacji, jakim jesteśmy zainteresowani (produkt, cecha produktu, grupa produktów, specjalizacja). Nasz Product Manager skontaktuje się w celu ustalenia dogodnego terminu, w którym odbędzie się wideoprezentacja. Do przeprowadzenia połączenia niezbędny jest komputer wysposażony w kamerę i mikrofon, przeglądarkę internetową Chrome oraz łącze internetowe o przepustowości gwarantującej możliwość przeprowadzania wideorozmów.

Realizacja zamówienia

Urządzenia medyczne oferowane przez Pro Vita są dostępne na zamówienie. Indywidualny czas oczekiwania na realizację zlecenia określony jest przy każdym produkcie. Jeśli termin realizacji nie został podany, wszelkich informacji na temat czasu dostawy lub instalacji sprzętu udziela Product Manager odpowiedzialny za dane urządzenie.


Dostawa

W przypadku, gdy dany produkt określony jest jako "Dostępny w Magazynie", dostawy realizowane są na bieżąco. Wysyłka w większości przypadków realizowana jest w ciągu 24h (1 dzień roboczy) - maksymalny czas oczekiwania na przetworzenie zlecenia to 48h (2 dni robocze). W 90% przypadków czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - za pośrednictwem której realizowane są dostawy - to 1 dzień roboczy.


Instalacje objęte szkoleniem

Jeśli dostarczenie po zakupie objęte jest indywidualnym szkoleniem obsługi urządzenia, instalacja odbywa się przez certyfikowanych techników naszego Serwisu. Termin realizacji ustalany jest z Klientem indywidualnie.

Inne produkty w tej specjalizacji

Serwis

Prowadzimy profesjonalny serwis urządzeń medycznych realizowany przez specjalistów mających wieloletni staż pracy z aparaturą medyczną oraz przeszkolenie i certyfikację naszych producentów.Czytaj więcej

Gwarancja

Satysfakcję użytkowników sprzętu medycznego gwarantuje odpowiednie wsparcie — dlatego świadczymy licencjonowaną obsługę gwarancyjną w zakresie przeglądów, diagnostyki oraz napraw urządzeń.Czytaj więcej

Finansowanie

Aby nasza oferta była możliwie elastyczna, posiadamy wiele możliwości finansowania nowej inwestycji. Służymy pomocą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania, dopasowanego do kategorii i klasy sprzętu.Czytaj więcej