System diagnostyki metodą oscylacji wymuszonych - Resmon Pro

Kod produktu: RES-00-01

Producent:

MGC Diagnostics

Czas dostawy: Dostępny na zamówienie

Innowacje
Resmon Pro to samodzielne urządzenie kliniczne do nieinwazyjnej oceny i określania stopnia zaawansowania chorób obturacyjnych płuc metodą techniki oscylacji wymuszonych. Laboratoria doceniają Resmon Pro za precyzję, wydajność i wszechstronność. Pacjenci natomiast cenią sobie szybkość i zaskakującą łatwość wykonania procedury. Niezaprzeczalną wartością urządzenia jest prosta analiza wyników diagnostyki.
Opis

Prosta w interpretacji analiza diagnostyki metodą FOT 

Urządzenie Resmon Pro wykorzystuje technikę oscylacji wymuszonej (FOT) do pomiaru mechanicznych właściwości płuc i dróg oddechowych. Metoda FOT polega na ocenie reakcji układu oddechowego na bodziec o niewielkim ciśnieniu, zastosowany w otwartych drogach oddechowych podczas normalnego oddychania.

Już po kilku oddechach spoczynkowych pacjenta Resmon Pro identyfikuje i określa stopień obturacji, a także lokalizuje problemy w położeniu peryferyjnym, centralnym lub jako jednorodne. Oceniając odwracalność obturacji oskrzeli i wykonując próbę prowokacyjną urządzenie wykrywa także ograniczenie przepływu wydechowego (EFL).

Badanie przyjazne pacjentowi

Resmon Pro to niezbędne narzędzie diagnostyczne do pomiaru czynności oddechowej u osób, które nie są w stanie wykonać badania spirometrycznego, w tym osób starszych i pacjentów pediatrycznych,a także pacjentów z chorobami w obrębie układu nerwowo-mięśniowego. Urządzenie znajduje również zastosowanie w leczeniu astmy, POChP oraz w ocenie drożności / oczyszczenia dróg oddechowych.

Dzięki takiej wszechstronności, Resmon Pro to rozwiązanie idealne dla każdego środowiska medycznego, w tym dla laboratoriów pulmonologicznych, prywatnych gabinetów lekarskich, gabinetów szkolnych i pracowniczych, szpitali oraz placówek naukowo-klinicznych.

Diagnostyka pacjentów niewspółpracujących

W związku z tym, że przeprowadzenie badania nie wymaga wykonania natężonych manewrów oddechowych Resmon Pro jest niezastąpionym narzędziem diagnostycznym u wszystkich pacjentów, a w szczególności pacjentów pediatrycznych, u których nie ma możliwości wykonania wiarygodnego badania spirometrycznego. Dodatkowo urządzenie zapewnia nam możliwość diagnozowania i monitorowania postępów leczenia u wszystkich pacjentów z przeciwwskazaniami do wykonania badań wykorzystujących natężone manewry oddechowe. Równie istotny jest czas wykonania badania - na jednego pacjenta przebadanego spirometrią możemy wykonać badanie FOT za pomocą Resmon Pro u trzech-pięciu osób. Jest to innowacyjne urządzenie wykorzystujące najbardziej przyjazna pacjentowi metodę badania, zapewniające powtarzalne i wiarygodne wyniki niezależnie od jakości współpracy z pacjentem.

Główne zalety systemu

  • Wymagana minimalna współpraca Pacjenta (10 spokojnych oddechów), badanie możliwe do wykonania przez 2-3 letnie dzieci.
  • Szybka i intuicyjna interpretacja badania przez lekarza/operatora.
  • Wartości należne dla dzieci i dorosłych.
  • Możliwość przeprowadzenia badania wykorzystując częstotliwości 5,6, 8, 10 Hz, miks 5-11-19 Hz oraz Szum Pseudo Losowy (PSRN) 5-37 Hz.
  • Pierwszy system FOT zgodny z wytycznymi ERS/ATS dla FOT.
  • Kompatybilny z Analizatorem tlenku azotu w wydychanym powietrzu FeNO Medisoft.

Prezentacja urządzenia w działaniu


Do pobrania

Resmon Pro - Broszura
Resmon Pro - Karta ewaluacyjna
Resmon Pro - Przypadki kliniczne

Wyślij zapytanie o produkt

W przypadku zainteresowania urządzeniem z naszej oferty, zachęcamy do składania zapytań.

Konsultacja telemedyczna produktów ONLINE

Wszystkie produkty oraz poszczególne grupy produktowe w naszej ofercie są objęte możliwością bezpłatnej konsultacji ONLINE. Umów się na bezpłatną wideoprezentację produktu na żywo z naszym specjalistą.


Na czym polega konsultacja telemedyczna?

Prezentacja produktu na żywo za pośrednictwem wideopołączenia internetowego polega na szczegółowym omówieniu produktu oraz jego zastosowania klinicznego. Konsultacja może także obejmować prezentację praktycznego wykorzystania sprzętu w czasie rzeczywistym.


Jak się umówić?

Aby wziąć udział w konsultacji telemedycznej wystarczy skontaktować się z nami - telefonicznie lub mailowo - oraz poinformować o zakresie tematycznym konsultacji, jakim jesteśmy zainteresowani (produkt, cecha produktu, grupa produktów, specjalizacja). Nasz Product Manager skontaktuje się w celu ustalenia dogodnego terminu, w którym odbędzie się wideoprezentacja. Do przeprowadzenia połączenia niezbędny jest komputer wysposażony w kamerę i mikrofon, przeglądarkę internetową Chrome oraz łącze internetowe o przepustowości gwarantującej możliwość przeprowadzania wideorozmów.

Realizacja zamówienia

Urządzenia medyczne oferowane przez Pro Vita są dostępne na zamówienie. Indywidualny czas oczekiwania na realizację zlecenia określony jest przy każdym produkcie. Jeśli termin realizacji nie został podany, wszelkich informacji na temat czasu dostawy lub instalacji sprzętu udziela Product Manager odpowiedzialny za dane urządzenie.


Dostawa

W przypadku, gdy dany produkt określony jest jako "Dostępny w Magazynie", dostawy realizowane są na bieżąco. Wysyłka w większości przypadków realizowana jest w ciągu 24h (1 dzień roboczy) - maksymalny czas oczekiwania na przetworzenie zlecenia to 48h (2 dni robocze). W 90% przypadków czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - za pośrednictwem której realizowane są dostawy - to 1 dzień roboczy.


Instalacje objęte szkoleniem

Jeśli dostarczenie po zakupie objęte jest indywidualnym szkoleniem obsługi urządzenia, instalacja odbywa się przez certyfikowanych techników naszego Serwisu. Termin realizacji ustalany jest z Klientem indywidualnie.

Inne produkty w tej specjalizacji

Serwis

Prowadzimy profesjonalny serwis urządzeń medycznych realizowany przez specjalistów mających wieloletni staż pracy z aparaturą medyczną oraz przeszkolenie i certyfikację naszych producentów.Czytaj więcej

Gwarancja

Satysfakcję użytkowników sprzętu medycznego gwarantuje odpowiednie wsparcie — dlatego świadczymy licencjonowaną obsługę gwarancyjną w zakresie przeglądów, diagnostyki oraz napraw urządzeń.Czytaj więcej

Finansowanie

Aby nasza oferta była możliwie elastyczna, posiadamy wiele możliwości finansowania nowej inwestycji. Służymy pomocą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania, dopasowanego do kategorii i klasy sprzętu.Czytaj więcej