Audiotympanometr Oscilla® TSM500

Kod produktu: 60500

Producent:

Oscilla

Cena:

24999,- 15999,-

Czas dostawy: 2 dni

Innowacje
Nowoczesny audiotympanometr Oscilla® TSM500 - to wszechstronne urządzenie typu "All in one". Łączy w sobie zaawansowane funkcje typmanometru oraz audiometru.
Opis

Zaawansowane funkcje tympanometru oraz audiometru w jednym urządzeniu

Oscilla® TSM-500 jest audiotympanometrem, urządzeniem typu "All-in-one" - łączy w sobie funkcje dwóch nowoczesnych urządzeń diagnostycznych do analizy laryngologicznej. Funkcje audiometryczne urządzenia mogą być wykorzystane do wykonywania badania tonem czystym (PTA - Pure Tone Audiometry) przewodnictwa powietrzenego oraz kostnego, natomist funkcje tympanometryczne urządzenia mogą służyć do oceny podatności błony bębenkowej oraz testu odruchów mięśnia strzemiączkowego zarówno metodą ipsilateralną, jak i metodą kontrlateralną. TSM-500 jest idealnym rozwiązaniem dla diagnostów, poszukujących wszechstronności w jednym aparacie.

Urządzenie może działać samodzielnie, obsługiwane przez panel przedni z wyświetlaczem lub być obsługiwane za pomocą komputera z oprogramowaniem Oscilla® AudioConsole (opcjonalne oprogramowanie dodatkowe). AudioConsole rozszerza zakres diagnostycznych możliwości urządzenia, dostarczając możliwość przeprowadzenia dodatkowych badań, jak: próba Webera (przewodzenia dźwięków drogą kostną), test ochrony słuchu dla lekarzy medycyny pracy, test automatyczny xx dB, test losowy xx dB. Uwaga! Oprogramowanie AudioConsole musi zostać zakupione oddzielnie.


Funkcje tympanometru:

 • Badanie czystym tonem
 • Testu odruchu mięśnia strzemiączkowego metodą ipsilateralną
 • Testu odruchu mięśnia strzemiączkowego metodą kontrlateralną

Specyfikacja tympanometru:

Częstotliwości500, 1000, 2000, 3000, 4000 Hz
Zakres ciśnienia-300 do +200 daPa
Poziom tonu sondy85 db SPL ± 3 dB
Częstotliwość tonu sondy226 Hz ± 1%
Próg słyszalności80 dB HL do 110 dB HL w przejściach co 5 dB


Funkcje audiometru:

 • Test manualny
 • Test automatyczny 20 dB
 • Test losowy 20 dB
 • Próba Hughsona Westlake'a
 • HL, MCL, UCL

Specyfikacja audiometru:

Częstotliwości125, 250, 500, 750, 1000, 1500, 2000, 3000, 4000, 6000, 8000 Hz
Zakres ciśnienia dźwiękuPrzewodzenie powietrzne: -10 do 100 dB w przejściach co 5 dB
Przewodzenie kostne: -10 do 60 dB w przejściach co 5 dB
Typ sygnałustały, pulsacyjny, wibracyjny
MaskowanieNB (szum wąskopasmowy)


Funkcje AudioConsole (dodatkowe oprogramowanie opcjonalne*):

 • Nielimitowana baza danych
 • Łatwa integracja, np. z systemem NOAH
 • Asystent Maskowania
 • Dodatkowe testy: próba Webera, test ochrony słuchu dla lekarzy medycyny pracy, test automatyczny xx dB, test losowy xx dB.

*) Oprogramowanie AudioConsole musi zostać zakupione oddzielnie.
Aparat stworzony przez duńską firmę Oscilla - dostarczającą na rynek kompaktoweprzyjazne użytkownikowi i rzetelne urządzenia do diagnostyki laryngologicznej od ponad 50 lat. Firma łączy w sobie również doświadczenie oraz know-how innej duńskiej firmy - Inmedico A/S, która w latach 90-tych przejęła firmę Oscilla. Te nowoczesne urządzenia sprzedawane są na całym świecie. Audiometry i tympanometry Oscilla do dziś opracowywane i produkowane są w AArhus, w Danii.


Specyfikacja

Wymiary295 x 180 x 55 mm
Waga1000 g
Zasilanie220/12V DC
Wyświetlacz7,2", kolorowy
DrukarkaWbudowana
Pamięć wewnętrznaDo 400 badań zawierających datę i czas badania

Do pobrania

Tympanometr Oscilla® TSM-500 - Broszura

Konsultacja telemedyczna produktów ONLINE

Wszystkie produkty oraz poszczególne grupy produktowe w naszej ofercie są objęte możliwością bezpłatnej konsultacji ONLINE. Umów się na bezpłatną wideoprezentację produktu na żywo z naszym specjalistą.


Na czym polega konsultacja telemedyczna?

Prezentacja produktu na żywo za pośrednictwem wideopołączenia internetowego polega na szczegółowym omówieniu produktu oraz jego zastosowania klinicznego. Konsultacja może także obejmować prezentację praktycznego wykorzystania sprzętu w czasie rzeczywistym.


Jak się umówić?

Aby wziąć udział w konsultacji telemedycznej wystarczy skontaktować się z nami - telefonicznie lub mailowo - oraz poinformować o zakresie tematycznym konsultacji, jakim jesteśmy zainteresowani (produkt, cecha produktu, grupa produktów, specjalizacja). Nasz Product Manager skontaktuje się w celu ustalenia dogodnego terminu, w którym odbędzie się wideoprezentacja. Do przeprowadzenia połączenia niezbędny jest komputer wysposażony w kamerę i mikrofon, przeglądarkę internetową Chrome oraz łącze internetowe o przepustowości gwarantującej możliwość przeprowadzania wideorozmów.

Realizacja zamówienia

Urządzenia medyczne oferowane przez Pro Vita są dostępne na zamówienie. Indywidualny czas oczekiwania na realizację zlecenia określony jest przy każdym produkcie. Jeśli termin realizacji nie został podany, wszelkich informacji na temat czasu dostawy lub instalacji sprzętu udziela Product Manager odpowiedzialny za dane urządzenie.


Dostawa

W przypadku, gdy dany produkt określony jest jako "Dostępny w Magazynie", dostawy realizowane są na bieżąco. Wysyłka w większości przypadków realizowana jest w ciągu 24h (1 dzień roboczy) - maksymalny czas oczekiwania na przetworzenie zlecenia to 48h (2 dni robocze). W 90% przypadków czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - za pośrednictwem której realizowane są dostawy - to 1 dzień roboczy.


Instalacje objęte szkoleniem

Jeśli dostarczenie po zakupie objęte jest indywidualnym szkoleniem obsługi urządzenia, instalacja odbywa się przez certyfikowanych techników naszego Serwisu. Termin realizacji ustalany jest z Klientem indywidualnie.

Serwis

Prowadzimy profesjonalny serwis urządzeń medycznych realizowany przez specjalistów mających wieloletni staż pracy z aparaturą medyczną oraz przeszkolenie i certyfikację naszych producentów.Czytaj więcej

Gwarancja

Satysfakcję użytkowników sprzętu medycznego gwarantuje odpowiednie wsparcie — dlatego świadczymy licencjonowaną obsługę gwarancyjną w zakresie przeglądów, diagnostyki oraz napraw urządzeń.Czytaj więcej

Finansowanie

Aby nasza oferta była możliwie elastyczna, posiadamy wiele możliwości finansowania nowej inwestycji. Służymy pomocą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania, dopasowanego do kategorii i klasy sprzętu.Czytaj więcej