System śródoperacyjnego obrazowania 3D VISIONSENSE VS III

Kod produktu: 143-0014

Producent:

VisionSENSE

Czas dostawy: Dostępny na zamówienie

Innowacje
System VISIONSENSE VS III to najnowsza generacja unikalnego systemu obrazowania przestrzennego 3D w wysokiej rozdzielczości, dedykowanego dla laryngologii, neurochirurgii i innych specjalizacji wymagających zastosowania endoskopów niewielkiej średnicy.​ Pozwala na lepszą orientację przestrzenną w czasie operacji na małych strukturach, gdzie wymagane jest zastosowanie endoskopów o średnicy mniejszej niż 10 mm.
Opis


Obrazowanie trójwymiarowe

Technologia obrazowania 3D pojawiła się na salach operacyjnych podnosząc jakość wykonywania zabiegów. Chirurdzy docenili tą metodę obrazowania, pozwalającą na lepszą orientację przestrzenną podczas zabiegów m.in. laparoskopowych. Do tej pory z jej zalet mogły korzystać jedynie specjalności, gdzie stosowane są standardowe endoskopy (o średnicy min. 10 mm). Specjalności operujące w małych strukturach, tam gdzie wymagane są endoskopy mniejszej średnicy, jak laryngologia czy neurochirurgia do tej pory nie mogły korzystać z tego rodzaju obrazowania.

Technologia oka pszczoły

Jako pierwszy, dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii kamery 3D imitującej oko pszczoły, system umożliwia uzyskanie obrazu stereoskopowego wysokiej rozdzielczości przy zastosowaniu cienkich endoskopów o średnicy zaledwie 4 mm.
Podobnie jak w przypadku oka pszczoły sensor kamery endoskopowej podzielony jest na tysiące niewielkich "oczek", które spoglądając pod różnymi kątami mapują pole operacyjne. Te informacje, po zastosowaniu specjalnych algorytmów zostają przekształcone na stereoskopowy (trójwymiarowy) obraz wysokiej rozdzielczości, który otrzymuje operator patrząc na ekran przez specjalne okulary.

Endoskopy stereoskopowe

System VISIONSENSE VS III zawiera endoskopy w różnych konfiguracjach, rozmiarach, długościach i kątach widzenia. Śródoperacyjnie system automatycznie wykrywa typ endoskopu.

  • Unikatowa konstrukcja endoskopu dla obrazowania świetlnego 3D
  • Obracane kątowe endoskopu dla skuteczniejszego ustawiania obrazu
  • Możliwość sterylizacji – Autoklaw i STERRAD™
  • Ergonomiczna integracja przewodu świetlnego w uchwycie pistoletowym

Kamera 3DHD

Doskonała wydajność obrazowania trójwymiarowego przewyższa dotychczasowe ograniczenia w zabiegach na małych strukturach. Najwyższa percepcja głębi pozwala na jeszcze lepszą identyfikację tkanki i jeszcze lepsze zrozumienie anatomii, zwiększa precyzję ruchów chirurga poprzez poprawę koordynacji ręka-oko, a także daje ogólną lepszą wizualizację pola operacyjnego w wysokiej ostrości.

  • Dynamiczne ogniskowe
  • Rejestracja oraz wykonywanie zdjęć migawkowych za jednym dotknięciem
  • Programowalne przyciski - ustawienia profilu operatora
  • 3-krotny Zoom
  • Lekka i ergonomiczna konstrukcja kamery 3D, nie interferująca z rutyną chirurga
  • Możliwość sterylizacji – STERRAD™

Właściwości stereoskopowe mikroskopu

Oprócz endoskopów małej średnicy system VS III umożliwia zastosowanie specjalnej, miniaturowej głowicy mikroskopu, umożliwiającego trójwymiarowe obrazowanie pola operacyjnego i wyświetlanie go na monitorze - przy zachowaniu stereoskopii.

Przykładowe obrazowanie
Wartość dydaktyczna

Wszystkie przeprowadzane procedury mogą być archiwizowane w technice trójwymiarowej, co umożliwia ich późniejsze wykorzystanie - podczas szkoleń, prezentacji czy do celów naukowych.
Do pobrania

System VISIONSENSE VS III - Karta katalogowa

Wyślij zapytanie o produkt

W przypadku zainteresowania urządzeniem z naszej oferty, zachęcamy do składania zapytań.

Konsultacja telemedyczna produktów ONLINE

Wszystkie produkty oraz poszczególne grupy produktowe w naszej ofercie są objęte możliwością bezpłatnej konsultacji ONLINE. Umów się na bezpłatną wideoprezentację produktu na żywo z naszym specjalistą.


Na czym polega konsultacja telemedyczna?

Prezentacja produktu na żywo za pośrednictwem wideopołączenia internetowego polega na szczegółowym omówieniu produktu oraz jego zastosowania klinicznego. Konsultacja może także obejmować prezentację praktycznego wykorzystania sprzętu w czasie rzeczywistym.


Jak się umówić?

Aby wziąć udział w konsultacji telemedycznej wystarczy skontaktować się z nami - telefonicznie lub mailowo - oraz poinformować o zakresie tematycznym konsultacji, jakim jesteśmy zainteresowani (produkt, cecha produktu, grupa produktów, specjalizacja). Nasz Product Manager skontaktuje się w celu ustalenia dogodnego terminu, w którym odbędzie się wideoprezentacja. Do przeprowadzenia połączenia niezbędny jest komputer wysposażony w kamerę i mikrofon, przeglądarkę internetową Chrome oraz łącze internetowe o przepustowości gwarantującej możliwość przeprowadzania wideorozmów.

Realizacja zamówienia

Urządzenia medyczne oferowane przez Pro Vita są dostępne na zamówienie. Indywidualny czas oczekiwania na realizację zlecenia określony jest przy każdym produkcie. Jeśli termin realizacji nie został podany, wszelkich informacji na temat czasu dostawy lub instalacji sprzętu udziela Product Manager odpowiedzialny za dane urządzenie.


Dostawa

W przypadku, gdy dany produkt określony jest jako "Dostępny w Magazynie", dostawy realizowane są na bieżąco. Wysyłka w większości przypadków realizowana jest w ciągu 24h (1 dzień roboczy) - maksymalny czas oczekiwania na przetworzenie zlecenia to 48h (2 dni robocze). W 90% przypadków czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - za pośrednictwem której realizowane są dostawy - to 1 dzień roboczy.


Instalacje objęte szkoleniem

Jeśli dostarczenie po zakupie objęte jest indywidualnym szkoleniem obsługi urządzenia, instalacja odbywa się przez certyfikowanych techników naszego Serwisu. Termin realizacji ustalany jest z Klientem indywidualnie.

Inne produkty tego producenta

Serwis

Prowadzimy profesjonalny serwis urządzeń medycznych realizowany przez specjalistów mających wieloletni staż pracy z aparaturą medyczną oraz przeszkolenie i certyfikację naszych producentów.Czytaj więcej

Gwarancja

Satysfakcję użytkowników sprzętu medycznego gwarantuje odpowiednie wsparcie — dlatego świadczymy licencjonowaną obsługę gwarancyjną w zakresie przeglądów, diagnostyki oraz napraw urządzeń.Czytaj więcej

Finansowanie

Aby nasza oferta była możliwie elastyczna, posiadamy wiele możliwości finansowania nowej inwestycji. Służymy pomocą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania, dopasowanego do kategorii i klasy sprzętu.Czytaj więcej