Medisoft SpiroAir - referencyjny spirometr wolumetryczny

Kod produktu: SP-00-01

Producent:

Medisoft

Czas dostawy: Dostępny na zamówienie

Innowacje
SpiroAir belgijskiej firmy Medisoft to wyjątkowe urządzenie diagnostyczne, ze względu na konstrukcję i mechanizm działania - jest aparatem spirometrycznym, którego metoda pomiarowa opiera sie na pomiarze rzeczywistym parametrów, poprzez bardzo precyzyjny mechanizm odchylający tłok. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu rozwiązania SpiroAir zapewnia referencyjną dokładność pomiaru.
Opis

Zaawansowana stacja diagnostyczna

Urządzenie SpiroAir wyróżnia się na rynku aparatury medycznej do zaawansowanej diagnostyki układu oddechowego. Jego wyjątkowa precyzja badania jest zapewniona nawet przy bardzo słabej współpracy Pacjenta. Zasada jego działania opiera się na metodzie rzeczywistego pomiaru parametrów oddechowych Pacjenta, na podstawie wyjątkowo precyzyjnego mechanizmu pomiaru odchylenia tłoka, poruszanego manewrami oddechowymi. Jest to jedno z najbardziej rzetelnych urządzeń, z najbardziej wyczulonym sensorem pomiarowym na rynku - przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników, poszukujących maksimum dokładności. Ten wyjątkowo dokładny spirometr jest w rzeczywistości zaawansowaną stacją pomiarową, którą można wyposażyć w wiele opcji dodatkowych, znacząco rozszerzających możliwości diagnostyczne.


Dostępne parametry pomiarowe:

Spirometria

SVCPojemność życiowa płuc przy nienasilonych manewrach - spirometria spoczynkowa (l)
FVCNasilona pojemność życiowa - spirometria natężona (l)
MVVMaksymalna wentylacja swobodna (l/min)
VminObjętość nienatężonej wentylacji minutowej (l/min)
Pre/PostPróby odwracalności
TPOTesty prowokacyjne oskrzelowe

Badanie pojemności płuc

TLCPojemność całkowita płuc (l)
FRCCzynnościowa pojemność zalegająca (l)
VCPojemność życiowa płuc (l)
ICPojemność wdechowa (l)
ERVZapasowa pojemność wydechowa (l)
RVObjętość zalegająca (l)Analizatory gazowe:

Helowy (Thermal conductivity)Zakres: 0 do 15% He, poprawność: +/- 0,1%, czas odpowiedzi: 10 sek (10-90% Fs)
Tlenku węgla (Chemical Fuel Cell)Zakres: 0 do 0,350% CO, poprawność: +/- 0,1%, czas odpowiedzi: +/- 20 sek (10-90% Fs)
Tlenu (Chemical Fuel Cell)Zakres: 0 do 100% O2,  poprawność: +/- 0,1%, czas odpowiedzi: < 10 sek (10-90% Fs)
Multigazowy (Spektometr IR - CO, CH4, CO2)Zakres: 0 do 0,350% CO: 0-10%, poprawność: +/- 0,1%, czas odpowiedzi: < 0,1 sek (10-90% Fs)


Opcjonalnie istnieje możliwość rozbudowania SpiroAir o dodatkowe moduły diagnostyczne do zaawansowanych badań o wysokiej wartości klinicznej. Wśród dostępnych opcji znaleźć możemy m.in. PROVO4, badanie oporów dróg oddechowych - RINT, badanie ciśnień negatywnych - NEP, badanie mechaniki wentylacyjnej - MIP-MEP, SNIP, P01 oraz wiele innych. 

Dostępna jest także opcja wyposażenia SpiroAir w diagnostykę zdolnoścji dyfuzji gazów (DLCO) - w tym: dyfuzja metodą Single Breath, dyfuzja DLCO-NO metodą podwójną, dyfuzja Re-breathing metodą oddychania zwrotnego.


Oprogramowanie ExpAir

Zaawansowany spirometr wolumetryczny SpiroAir o referencyjnych właściwościach diagnostycznych jest obsługiwany za pomocą oprogramowania Medisoft ExpAir, będącego inżynieryjnie dopracowaną aplikacją, z którą pracują wszystkie aparaty firmy Medisoft. Program ten wyróżnia intuicyjny, prosty interfejs użytkownika, pełna wizualizacja przebiegu badań, analiza trendów w pomiarach, edytor wartości należnych oraz możliwość dostosowania szablonu raportów. Dzięki niemu mamy pełny wgląd w bazę pomiarów, możliwość odniesień do zgromadzonych wyników w przeszłości oraz eksportowanie danych na potrzeby badań naukowych czy klinicznych. Czyni to z SpiroAir zaawansowaną stację badań pulmonologicznych o wszechstronnych możliwościach.


Specyfikacja

Dane techniczne:

Wymiary jednostki39 x 63,2 x 38,5 cm
Wymiary wózka89 x 65 x 67 cm
Waga jednostki+/- 22 kg
Waga wózka+/- 35 kg
Czas rozgrzewania się urządzeniaok. 20 min
Zasilanie230 V / 50 Hz lub 115 V / 60 Hz
Certyfikat CECE 0029
Norma bezpieczeństwaZgodność z normą bezpieczeństwa elektrycznego IEC60601-1 dla urządzeń medycznych
Do pobrania

Medisoft SpiroAir Spirometr
wolumetryczny - Broszura

Medisoft SpiroAir Spirometr
wolumetryczny - Konfigurator modelu

Wyślij zapytanie o produkt

W przypadku zainteresowania urządzeniem z naszej oferty, zachęcamy do składania zapytań.

Konsultacja telemedyczna produktów ONLINE

Wszystkie produkty oraz poszczególne grupy produktowe w naszej ofercie są objęte możliwością bezpłatnej konsultacji ONLINE. Umów się na bezpłatną wideoprezentację produktu na żywo z naszym specjalistą.


Na czym polega konsultacja telemedyczna?

Prezentacja produktu na żywo za pośrednictwem wideopołączenia internetowego polega na szczegółowym omówieniu produktu oraz jego zastosowania klinicznego. Konsultacja może także obejmować prezentację praktycznego wykorzystania sprzętu w czasie rzeczywistym.


Jak się umówić?

Aby wziąć udział w konsultacji telemedycznej wystarczy skontaktować się z nami - telefonicznie lub mailowo - oraz poinformować o zakresie tematycznym konsultacji, jakim jesteśmy zainteresowani (produkt, cecha produktu, grupa produktów, specjalizacja). Nasz Product Manager skontaktuje się w celu ustalenia dogodnego terminu, w którym odbędzie się wideoprezentacja. Do przeprowadzenia połączenia niezbędny jest komputer wysposażony w kamerę i mikrofon, przeglądarkę internetową Chrome oraz łącze internetowe o przepustowości gwarantującej możliwość przeprowadzania wideorozmów.

Realizacja zamówienia

Urządzenia medyczne oferowane przez Pro Vita są dostępne na zamówienie. Indywidualny czas oczekiwania na realizację zlecenia określony jest przy każdym produkcie. Jeśli termin realizacji nie został podany, wszelkich informacji na temat czasu dostawy lub instalacji sprzętu udziela Product Manager odpowiedzialny za dane urządzenie.


Dostawa

W przypadku, gdy dany produkt określony jest jako "Dostępny w Magazynie", dostawy realizowane są na bieżąco. Wysyłka w większości przypadków realizowana jest w ciągu 24h (1 dzień roboczy) - maksymalny czas oczekiwania na przetworzenie zlecenia to 48h (2 dni robocze). W 90% przypadków czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - za pośrednictwem której realizowane są dostawy - to 1 dzień roboczy.


Instalacje objęte szkoleniem

Jeśli dostarczenie po zakupie objęte jest indywidualnym szkoleniem obsługi urządzenia, instalacja odbywa się przez certyfikowanych techników naszego Serwisu. Termin realizacji ustalany jest z Klientem indywidualnie.

Serwis

Prowadzimy profesjonalny serwis urządzeń medycznych realizowany przez specjalistów mających wieloletni staż pracy z aparaturą medyczną oraz przeszkolenie i certyfikację naszych producentów.Czytaj więcej

Gwarancja

Satysfakcję użytkowników sprzętu medycznego gwarantuje odpowiednie wsparcie — dlatego świadczymy licencjonowaną obsługę gwarancyjną w zakresie przeglądów, diagnostyki oraz napraw urządzeń.Czytaj więcej

Finansowanie

Aby nasza oferta była możliwie elastyczna, posiadamy wiele możliwości finansowania nowej inwestycji. Służymy pomocą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania, dopasowanego do kategorii i klasy sprzętu.Czytaj więcej