Bodypletyzmograf MGCD Platinum Elite

Kod produktu: ea-830008-002

Producent:

MGC Diagnostics

Czas dostawy: Dostępny na zamówienie

Innowacje

Platinum Elite to produkt, który wyznacza zupełnie nowe standardy na rynku kabin bodypletyzmograficznych. Łączy w sobie kompaktowe rozmiary, maksymalną wygodę pacjenta i prowadzącego badanie oraz bezkompromisową dokładność badań.

Opis

Wygoda i dokładność badań

Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w kabinach bodypletyzmograficznych serii Platinum Elite, jej projektanci skutecznie połączyli troskę o komfort pacjenta z niezwykłą wydajnością i bezkompromisową dokładnością badań. Dla lekarzy oznacza to większą ilość badań wykonanych w krótszym czasie. Dla pacjenta wygodę i pewność, że badania nie trzeba będzie powtarzać ze względu na nierzetelne pomiary. Zapraszamy do zapoznania się z produktem, który wyznacza zupełnie nowe standardy na rynku kabin bodypletyzmograficznych.

Najbardziej kompaktowa kabina na rynku

Pracownie badań czynnościowych płuc to często niewielkie gabinety, które muszą pomieścić sporych rozmiarów sprzęt diagnostyczny. Wolna przestrzeń jest tam na wagę złota. Uwzględniając te okoliczności, kabina marki MGCD została zaprojektowana zupełnie inaczej niż pozostałe kabiny dostępne na rynku. W efekcie zajmuje znacznie mniej miejsca - jej średnica wynosi zaledwie 94 cm, a pojemność to tylko 726 l. Jednocześnie kompaktowe rozmiary nie wpływają na odczucia badanego pacjenta. W efektywnym wykorzystaniu przestrzeni pomaga opatentowany przez MGCD przesuwny sposób otwierania i zamykania bodypletyzmografu, który nie wymaga pozostawienia dodatkowej przestrzeni na drzwi.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Największym wyzwaniem w projektowaniu kabin pletyzmograficznych jest stworzenie możliwie jak najmniejszej przestrzeni wewnątrz kabiny, ale na tyle dużej, by pacjent czuł się w niej komfortowo. Dlaczego kabina powinna być jak najmniejsza? Wytwarzane wewnątrz kabiny ciśnienie pozwala badającemu określić całkowitą pojemność płuc pacjenta. A im mniejsza kabina, tym dokładniejszy pomiar. Dlatego projektanci uznali za bezcelowe pozostawienie wolnej przestrzeni pod siedziskiem dla pacjenta i zdecydowali się na jej zabudowanie. Z kolei, by zachować komfortowe dla pacjenta warunki, powiększono przestrzeń, która znajduje się przed samym pacjentem.

Obrotowe drzwi i pneumatyczne zamykanie kabiny

Zajęcie pozycji w kabinie nie nastręcza większych trudności. Wystarczy się obrócić i usiąść - bez konieczności wchodzenia do środka. W kabinie zastosowano przesuwne obrotowe drzwi i automatyczne zamykanie kabiny za pomocą samopompujących się uszczelek, co w konsekwencji oznacza:

  • brak klamek i uchwytów,
  • pacjent może sam otworzyć kabinę przez naciśnięcie przycisku,
  • pacjenci podłączeni do pompy infuzyjnej mogą być poddani badaniu, ponieważ cewnik może wychodzić na zewnątrz kabiny przez uszczelkę bez nadmiernego ściśnięcia.

Wygoda pacjenta

Dzięki nietypowej konstrukcji kabiny optymalizacja jej pojemności nie wpłynęła negatywnie na komfort pacjenta. Wszystko dzięki rozwiązaniom takim, jak:

  • metalowa konstrukcja siedziska bez ograniczeń wagowych
  • duża ilość miejsca na nogi z myślą o pacjentach o dużych gabarytach,
  • bezpieczny sposób siadania w kabinie,
  • dopasowane podłokietniki,
  • dobra widoczność pomiędzy pacjentem a wykonującym badanie,
  • głowica 3D regulowana w trzech wymiarach i umożliwiająca wykonywanie niektórych badań poza kabiną (np. osobom na wózkach inwalidzkich),
  • wygodny dostęp w przypadku konieczności przetransportowania osoby niepełnosprawnej z wózka do kabiny.

Specyfikacja techniczna

KabinaWysokość: 176,5 cm
Obwód: 287 cm
Średnica (z zamkniętymi drzwiami): 94 cm
Waga: 158 kg
Pojemność: 726 l
Materiał: aluminium/akryl
Głowica: zasięg wertykalny - 51 cm, zasięg horyzontalny: 35,5 cm
Analizator DLCOSzybkość: < 1 sek.;
Zakres dla CO i CH4: 0-0.35%;
Dokładność dla CO i CH4: ±0,003%;
Linearność: <1% full scale
Rozdzielczość dla CO i CH4: ±0,0005%
Przepływomierz preVent™Bez ruchomych części
Do jednorazowego lub wielokrotnego użytku (po dezynfekcji)
Zakres pomiaru przepływu ±18 l/s
Dokładność: ± 3% lub 50mL, którekolwiek jest większe
Opory: <1,5 cm H20 @ 14 L/s
Przestrzeń martwa: 39 ml
Czujnik tlenu (w modelu DX)Typ: galwaniczny
Zakres: 0-100%
Dedykowane oprogramowanieBreezeSuite™ Software lub Ascent Software™ (brak opcji P0.1, Cstat / Cdyn, SBN2)
Rekomendowane mieszanki gazówGaz kalibracyjny (12% O2 – 5% CO2 – balans N2 (6-8 psi))
Mieszanka gazów dla DLCO: 21% O2, 0.3% CO2, 0.3% CH4, bal N2 (135 psi)
100% O2 (135 psi) - tylko w modelu DX
Podłączenie do zbiornika na gaz
wymagane we wszystkich
modelach ze względu na pneumatyczny
mechanizm zamykania drzwi kabiny
Powietrze (30-135 psi)
lub
Mieszanka gazów dla DLCO (135 psi)


Często zadawane pytania

1. Czy Państwa kabina bodypletyzmograficzna wymaga kalibracji?

Zgodnie wytycznymi PTCHP każde urządzenie pomiarowe, służące diagnostyce spirometrycznej czy też alergologicznej, powinno być kalibrowane. Bodypletyzmograf MGCD standardowo kalibruje sam użytkownik wzorcową pompą kalibracyjną (w tzw. trybie dziennym kalibracji). Ponadto raz w roku urządzenie powinno być poddane specjalistycznemu przeglądowi technicznemu oraz kalibracji, które wykonuje personel naszego Serwisu (w tzw. trybie technicznym kalibracji) - podczas którego, oprócz standardowej kalibracji i przeglądu technicznego, regulowane są referencyjne wskaźniki dla kalibracji dziennych, a także przegląd ciśnieniowy, referencja gazów (w przypadku opcji dyfuzji gazów) i inne w zależności od konfiguracji posiadanego modelu.


Do pobrania

MGCD Platinum Elite - Broszura

Wyślij zapytanie o produkt

W przypadku zainteresowania urządzeniem z naszej oferty, zachęcamy do składania zapytań.

Konsultacja telemedyczna produktów ONLINE

Wszystkie produkty oraz poszczególne grupy produktowe w naszej ofercie są objęte możliwością bezpłatnej konsultacji ONLINE. Umów się na bezpłatną wideoprezentację produktu na żywo z naszym specjalistą.


Na czym polega konsultacja telemedyczna?

Prezentacja produktu na żywo za pośrednictwem wideopołączenia internetowego polega na szczegółowym omówieniu produktu oraz jego zastosowania klinicznego. Konsultacja może także obejmować prezentację praktycznego wykorzystania sprzętu w czasie rzeczywistym.


Jak się umówić?

Aby wziąć udział w konsultacji telemedycznej wystarczy skontaktować się z nami - telefonicznie lub mailowo - oraz poinformować o zakresie tematycznym konsultacji, jakim jesteśmy zainteresowani (produkt, cecha produktu, grupa produktów, specjalizacja). Nasz Product Manager skontaktuje się w celu ustalenia dogodnego terminu, w którym odbędzie się wideoprezentacja. Do przeprowadzenia połączenia niezbędny jest komputer wysposażony w kamerę i mikrofon, przeglądarkę internetową Chrome oraz łącze internetowe o przepustowości gwarantującej możliwość przeprowadzania wideorozmów.

Realizacja zamówienia

Urządzenia medyczne oferowane przez Pro Vita są dostępne na zamówienie. Indywidualny czas oczekiwania na realizację zlecenia określony jest przy każdym produkcie. Jeśli termin realizacji nie został podany, wszelkich informacji na temat czasu dostawy lub instalacji sprzętu udziela Product Manager odpowiedzialny za dane urządzenie.


Dostawa

W przypadku, gdy dany produkt określony jest jako "Dostępny w Magazynie", dostawy realizowane są na bieżąco. Wysyłka w większości przypadków realizowana jest w ciągu 24h (1 dzień roboczy) - maksymalny czas oczekiwania na przetworzenie zlecenia to 48h (2 dni robocze). W 90% przypadków czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - za pośrednictwem której realizowane są dostawy - to 1 dzień roboczy.


Instalacje objęte szkoleniem

Jeśli dostarczenie po zakupie objęte jest indywidualnym szkoleniem obsługi urządzenia, instalacja odbywa się przez certyfikowanych techników naszego Serwisu. Termin realizacji ustalany jest z Klientem indywidualnie.

Inne produkty tego producenta

Serwis

Prowadzimy profesjonalny serwis urządzeń medycznych realizowany przez specjalistów mających wieloletni staż pracy z aparaturą medyczną oraz przeszkolenie i certyfikację naszych producentów.Czytaj więcej

Gwarancja

Satysfakcję użytkowników sprzętu medycznego gwarantuje odpowiednie wsparcie — dlatego świadczymy licencjonowaną obsługę gwarancyjną w zakresie przeglądów, diagnostyki oraz napraw urządzeń.Czytaj więcej

Finansowanie

Aby nasza oferta była możliwie elastyczna, posiadamy wiele możliwości finansowania nowej inwestycji. Służymy pomocą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania, dopasowanego do kategorii i klasy sprzętu.Czytaj więcej