Spirometr MGCD CPFS/D™ USB

Kod produktu: 762042-003R

Producent:

MGC Diagnostics

Czas dostawy: Dostępny na zamówienie

Innowacje

CPFS/D™ USB to rewolucyjny spirometr o niespotykanej dokładności i wysokim poziomie kontroli zakażeń. To niewielkie urządzenie, które daję gwarancję dokładnych wyników w pełnym zakresie badań spirometrycznych. Podwójne zabezpieczenie przed zakażeniem krzyżowym umożliwia wykonanie bezpiecznego badania na pacjencie z infekcją wirusową i bakteryjną.

Opis

Pełny zakres badań spirometrycznych w małym pudełku 

Spirometr CPFS/D™ USB to niewielkie urządzenie, które służy do badania wymiany gazowej oraz funkcji płuc. Urządzenie zajmuje mało miejsca i jest proste w obsłudze. Łączy się z komputerem za pomocą portu USB. Pacjent oddycha przez wymienne elementy wchodzące w skład zestawu.

Podwójne zabezpieczenie przed zakażeniem krzyżowym

Elementy wymienne:

 • Pneumotachograf preVent™ to lekki element wymienny wielokrotnego użytku, które zapewnia pacjentowi maksymalny komfort przez cały czas badania. Można go łatwo wymienić przed każdym pomiarem. Dzięki funkcji Zero Flow pneumotachograf można wyzerować z poziomu aplikacji i nie trzeba go kalibrować przed każdym badaniem.
 • Filtr preVent™ stanowi dodatkowe opcjonalne zabezpieczenie przed zakażeniem krzyżowym. Daje możliwość wykonania bezpiecznego badania na pacjencie z infekcją wirusową i bakteryjną. Wykorzystuje środek o wysokiej jakości właściwościach elektrostatycznych, który wychwytuje bakterie i wirusy, zapobiegając skażeniu pacjenta i sprzętu.

Niskie koszty eksploatacji 

Spirometr CPFS/DTM USB wśród konkurencyjnych produktów wyróżnia się elastycznością, jeśli chodzi o sposób konfiguracji elementów wymiennych. Dzięki temu możemy dostosować koszty badania do naszych potrzeb.

 1. Pneumotachograf preVent™ + Filtr preVent - to droższa konfiguracja o najwyższych na rynku parametrach zabezpieczających przed zakażeniem krzyżowym.
 2. Pneumotachograf preVent™ - to tańsza konfiguracja ze standardowym zabezpieczeniem przed zakażeniem krzyżowym.

Na obniżenie kosztów eksploatacji wpływa również fakt, że pneumotachograf preVent™ jest urządzeniem wielokrotnego użytku i łatwo go dezynfekować. 


Krótki czas przygotowania do następnego badania

Spirometr CPFS/D™ USB doskonale sprawdza się w warunkach dużej częstotliwości badań:

 • jest prosty w obsłudze,
 • szybko wymienia się w nim elementy wymienne (pneumotachograf i filtr),
 • nie wymaga rozgrzewania między kolejnymi pacjentami,
 • posiada funkcję Zero Flow - natychmiastowego wyzerowania pneumotachografu, która umożliwia rozpoczęcie wykonania badania bezpośrednio po wpięciu elementów wymiennych - bez ich długotrwałej kalibracji.


Intuicyjne oprogramowanie BreezeSuite™

Spirometr CPFS/D™ USB można podpiąć do komputera stacjonarnego lub laptopa za pomocą portu USB. Do obsługi urządzenia służy oprogramowanie BreezeSuite™, które:

 • jest łatwe w obsłudze,
 • pozwala tworzyć i modyfikować wartości należne dla zmiennych wymiany gazowej oraz funkcji płuc,
 • oprogramowanie Breeze Suite™ zawiera szeroką listę wartości należnych (ponad 30 autorów), między innymi NHANES III i Global Lung Initiative (GLI 2012),
 • system motywacyjny dla dzieci - wbudowane animacje wspomagające prawidłowe wykonania badania,
 • ma możliwość wgrania opcjonalnego modułu do przeprowadzenia testu prowokacji oskrzelowej metacholiną, wysiłkiem lub zimnym powietrzem,
 • pozwala tworzyć własne raporty oraz wprowadzać obrazy graficzne do nagłówka.


Specyfikacja

Dostępne parametry pomiarowe:

SVCPojemność życiowa płuc przy nienasilonych manewrach (l)
Pre/post FVCNasilona pojemność życiowa (l)
MVVMaksymalna wentylacja swobodna (l/min)
Wysiłkowe Próba prowokacji oskrzelowej metacholiną, wysiłkiem lub zimnym powietrzem (opcjonalne oprogramowanie)


Dane techniczne:

Wymiary8 x 8 x 15 cm
Waga560 g
ZasilanieUSB


Procedura kalibrowania spirometru CPFS/D™ USB


Do pobrania

CPFS/D USB - Broszura

Wyślij zapytanie o produkt

W przypadku zainteresowania urządzeniem z naszej oferty, zachęcamy do składania zapytań.

Konsultacja telemedyczna produktów ONLINE

Wszystkie produkty oraz poszczególne grupy produktowe w naszej ofercie są objęte możliwością bezpłatnej konsultacji ONLINE. Umów się na bezpłatną wideoprezentację produktu na żywo z naszym specjalistą.


Na czym polega konsultacja telemedyczna?

Prezentacja produktu na żywo za pośrednictwem wideopołączenia internetowego polega na szczegółowym omówieniu produktu oraz jego zastosowania klinicznego. Konsultacja może także obejmować prezentację praktycznego wykorzystania sprzętu w czasie rzeczywistym.


Jak się umówić?

Aby wziąć udział w konsultacji telemedycznej wystarczy skontaktować się z nami - telefonicznie lub mailowo - oraz poinformować o zakresie tematycznym konsultacji, jakim jesteśmy zainteresowani (produkt, cecha produktu, grupa produktów, specjalizacja). Nasz Product Manager skontaktuje się w celu ustalenia dogodnego terminu, w którym odbędzie się wideoprezentacja. Do przeprowadzenia połączenia niezbędny jest komputer wysposażony w kamerę i mikrofon, przeglądarkę internetową Chrome oraz łącze internetowe o przepustowości gwarantującej możliwość przeprowadzania wideorozmów.

Realizacja zamówienia

Urządzenia medyczne oferowane przez Pro Vita są dostępne na zamówienie. Indywidualny czas oczekiwania na realizację zlecenia określony jest przy każdym produkcie. Jeśli termin realizacji nie został podany, wszelkich informacji na temat czasu dostawy lub instalacji sprzętu udziela Product Manager odpowiedzialny za dane urządzenie.


Dostawa

W przypadku, gdy dany produkt określony jest jako "Dostępny w Magazynie", dostawy realizowane są na bieżąco. Wysyłka w większości przypadków realizowana jest w ciągu 24h (1 dzień roboczy) - maksymalny czas oczekiwania na przetworzenie zlecenia to 48h (2 dni robocze). W 90% przypadków czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - za pośrednictwem której realizowane są dostawy - to 1 dzień roboczy.


Instalacje objęte szkoleniem

Jeśli dostarczenie po zakupie objęte jest indywidualnym szkoleniem obsługi urządzenia, instalacja odbywa się przez certyfikowanych techników naszego Serwisu. Termin realizacji ustalany jest z Klientem indywidualnie.

Inne produkty tego producenta

Serwis

Prowadzimy profesjonalny serwis urządzeń medycznych realizowany przez specjalistów mających wieloletni staż pracy z aparaturą medyczną oraz przeszkolenie i certyfikację naszych producentów.Czytaj więcej

Gwarancja

Satysfakcję użytkowników sprzętu medycznego gwarantuje odpowiednie wsparcie — dlatego świadczymy licencjonowaną obsługę gwarancyjną w zakresie przeglądów, diagnostyki oraz napraw urządzeń.Czytaj więcej

Finansowanie

Aby nasza oferta była możliwie elastyczna, posiadamy wiele możliwości finansowania nowej inwestycji. Służymy pomocą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania, dopasowanego do kategorii i klasy sprzętu.Czytaj więcej