Bodypletyzmograf Medisoft BodyBox 5500

Kod produktu: BB-00-01

Producent:

Medisoft

Czas dostawy: Dostępny na zamówienie

Innowacje
Kabina Bodypletyzmograficzna BodyBox 5500 belgijskiego producenta aparatury do czynnościowych badań układu oddechowego, firmy Medisoft pozwala na przeprowadzenie pełnej, zaawansowanej diagnostyki układu oddechowego. Producent w opracowanym systemie pletyzmograficznym kładzie nacisk na komfort pacjenta podczas przeprowadzanego badania oraz dokładność w otrzymywanych pomiarach.
Opis

Wszechstronna diagnostyka w jednym urządzeniu

BodyBox5500 jest zaawansowanym technologicznie bodypletyzmografem, ukierunkowanym na komfort Pacjenta - co przejawia się w funkcjonalności i wygodzie korzystania - z doskonałą objętością, unikatową płaszczyzną przeszklenia oraz własnym monitorem LCD (opcja). Bodypletyzmograf przeprowadza badania szybko i są one łatwe do wykonania dla Pacjenta. Jednocześnie działanie oprogramowania ukierunkowane jest na kliniczną dokładność.

Badania Bodybox 5500 należą do złotego standardu wg. ATS/ERS. Urządzenie pozwala przeprowadzić pełną diagnostykę układu oddechowego, w tym wykonanie pomiaru całkowitej objętości powietrza w płucach oraz określenie oporów dróg oddechowych. System jest idealny do precyzyjnej spirometrii oraz badania innych parametrów płuc u dzieci oraz dorosłych. Współcześnie w diagnostyce chorób układu oddechowego pletyzmografia staje się standardem, ponieważ uzyskane wyniki cechują się dokładnością, a badanie jest bardzo łatwe w przeprowadzeniu.

Szeroki wybór opcji dla tzw. pacjentów niewspółpracujących

Badania czynnościowe dróg oddechowych bywają trudne lub niemożliwe do prawidłowego przeprowadzenia w przypadku tzw. pacjentów niewspółpracujących. Szczególnie chodzi o wszelkie badania, które wymagają forsownych manewrów oddechowych, takich jak spirometria. Często zdarza się, że pacjenci (np. dzieci w wieku przedszkolnym, osoby niepełnosprawne, seniorzy) nie chcą lub nie potrafią wykonać poleceń prowadzącego badanie. Standardowe badanie pletyzmograficzne jest dobrą alternatywą dla takich pacjentów. Dodatkowo twórcy kabiny BodyBox 5500, biorąc pod uwagę te okoliczności, dodali do niej kilka unikalnych funkcjonalności.
 • DLCO Steady State - unikalna opcja wykonania badania zdolności dyfuzyjnych za pomocą nienatężonego manewru oddechowego w czasie rzeczywistym. Pobranie próbki rozpoczyna się, jak tylko badany ustabilizuje oddech. Dzięki temu dyfuzja jest możliwa do przeprowadzenia z pacjentami niewspółpracującymi oraz dziećmi. Dla dzieci test przewiduje specjalną mieszankę gazową ze zredukowanym stężeniem tlenku węgla. 
 • DLCO Intra Breath - badanie zdolności dyfuzji przy pomocy mieszanki tlenku węgla (CO) oraz helu (He) lub metanu (CH4), jako gazu znakującego, z wykorzystaniem techniki śródoddechowej. Opcja szczególnie użyteczna dla pacjentów z zadyszką spoczynkową i tych, którzy nie tolerują standardowego pomiaru z zatrzymaniem oddechu.
 • RINT - pomiar oporu układu oddechowego metodą krótkotrwałego przerywania przepływu (zwany również metodą okluzji). Pomaga odzwierciedlać odwracalność obturacji dróg oddechowych lub stopień nieswoistej nadreaktywności oskrzeli, co jest trudne do osiągnięcia za pomocą spirometrii u dzieci w wieku 2-5 lat.
 • LCI/FRC - metoda wypłukiwania azotu z użyciem testu wielokrotnego oddechu pozwala na bardzo wczesne wykrycie zmian w układzie oddechowym w przebiegu takich chorób jak: mukowiscydoza, astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc. Badanie to ocenia, czy wdychane powietrze jest rozprowadzane po całych płucach (czy dociera również do najmniejszych oskrzelików).
 • FeNO - pomiar poziomu tlenku azotu w wydychanym powietrzu pozwalający ocenić, czy w drogach oddechowych mamy do czynienia ze stanem zapalnym. Badanie jest łatwe w przeprowadzeniu i polecane dla dzieci.
 • FOT - przyjazna dla pacjenta i prosta w ocenie diagnostyka metodą oscylacji wymuszonych. Identyfikuje ograniczenia zdolności przepływu powietrza oraz ich charakter w poszczególnych obszarach układu oddechowego.

Innowacyjny zestaw do wykonywania badań czynnościowych układu oddechowego

Kabina bodypletyzmograficzna firmy Medisoft to element jednego z najbardziej innowacyjnych i kompletnych systemów diagnostyki i monitorowania chorób układu oddechowego na świecie. W jego skład wchodzą unikalne urządzenia wykorzystujące technologie, które na przestrzeni ostatnich lat znalazły się w rekomendacjach międzynarodowych organizacji pulmonologicznych.

 • Analiza tlenku azotu w wydychanym powietrzu (FeNO) od 2011 r. jest rekomendowana przez ATS jako metoda efektywnego monitorowania przebiegu astmy oskrzelowej.
 • Technika oscylacji wymuszonych (FOT) okazała się znacznie bardziej efektywna w wykrywaniu zaburzeń pracy dróg oddechowych już na wczesnym etapie ich powstawania, niż tradycyjna spirometria. A Resmon Pro FOT to pierwsze urządzenie wykorzystujące tę technologię zgodne z wytycznymi ATS/ERS.

Kabina BodyBox 5500 jest w pełni kompatybilna z poniższymi urządzeniami i pracuje w ramach tego samego oprogramowania.


Funkcjonalność skrojona na miarę

Producent przewiduje 4 modele (rozmiary) tego urządzenia - dla dzieci, standardowy, wersja XL oraz z podwójnymi drzwiami - umożliwiającymi badanie osób na wózkach inwalidzkich.

W zależności od wyboru otrzymujemy różne zakresy funkcjonalności. Body Box 5500 to wielofunkcyjna stacja badawcza służąca do diagnostyki czynnościowej układu oddechowego. Wśród przeprowadzanych z wykorzystaniem urządzenia procedur są:

 • spirometria spokojna oraz natężona
 • opory dróg oddechowych RAW
 • całkowita pojemności płuc TLC
 • dyfuzja DLCO-He, w tym dyfuzja "Stady State" z nienatężonych manewrów oddechowych

System ma możliwość konfiguracji i rozbudowy o inne rodzaje badań układu oddechowego, według wskzań użytkownika. Kabina bodypletyzmografu Medisoft jest kompletnie przezierna, co pozytywnie wpływa na komfort i samopoczucie badanego. 

Oprogramowanie i integracja

Bodybox jest częścią systemu software firmy Medisoft i jest obsługiwane poprzez aplikację komputerową ExpAir. Przyjazny interfejs, ergonomia pracy i łatwość obsługi, a także kompatybilność i możliwość integracji z innymi urządzeniami do zaawansowanej diagnostyki układu oddechowego - to cechy, które wyróżniają aparaturę medyczną działającą w środowisku oprogramowania ExpAir.

Wśród urządzeń, z którymi BodyBox 5500 może zostać zintegrowany znajdują się: ECG, FeNO+, FOT Resmon Pro, HypAir, SpiroAir, Micro 5000, Micro 6000, Ergocard Professional, Ergocard Clinical.

Specyfikacja

Dane fizyczne:Model PediatrycznyModel StandardowyModel XLDla wózków inwalidzkich
Wymiary (wys. x szer. x głęb.)140 x 66 x 62 cm180 x 81 x 75 cm180 x 81 x 87 cm180 x 122 x 87 cm
Waga± 105 kg± 130 kg± 150 kg± 160 kg
Pojemność397 l890 l1045 l1193 l

Dane techniczne:

Zasilanie230 VAC 50 Hz lub 115 VAC 60 Hz
Pobór mocy110 VA (model standardowy)
130 VA (model z szybką dyfuzją)
Czas rozgrzania urządzenia20 min.
Krzesło Pacjentatak - regulowane pneumatycznie
Certyfikat bezpieczeństwa elektr.IEC60601-1
Certyfikat CECE 0029


Często zadawane pytania

1. Czy Państwa kabina bodypletyzmograficzna wymaga kalibracji?

Zgodnie wytycznymi PTCHP każde urządzenie pomiarowe, służące diagnostyce spirometrycznej czy też alergologicznej, powinno być kalibrowane. Bodypletyzmograf Medisoft standardowo kalibruje sam użytkownik wzorcową pompą kalibracyjną (w tzw. trybie dziennym kablibracji), ponadto raz w roku powinien być poddany specjalistycznemu przeglądowi technicznemu oraz kalibracji, które wykonuje personel naszego Serwisu (w tzw. trybie technicznym kalibracji) - podczas którego, oprócz standardowej kalibracji i przeglądu technicznego, regulowane są referencyjne wskaźniki dla kalibracji dziennych, a także przegląd ciśnieniowy, referencja gazów (w przypadku opcji dyfuzji gazów) i inne w zależności od konfiguracji posiadanego modelu.


Do pobrania

Medisoft BodyBox - Broszura
Medisoft BodyBox - Rodzaje badań
Medisoft BodyBox - Konfigurator modelu

Wyślij zapytanie o produkt

W przypadku zainteresowania urządzeniem z naszej oferty, zachęcamy do składania zapytań.

Konsultacja telemedyczna produktów ONLINE

Wszystkie produkty oraz poszczególne grupy produktowe w naszej ofercie są objęte możliwością bezpłatnej konsultacji ONLINE. Umów się na bezpłatną wideoprezentację produktu na żywo z naszym specjalistą.


Na czym polega konsultacja telemedyczna?

Prezentacja produktu na żywo za pośrednictwem wideopołączenia internetowego polega na szczegółowym omówieniu produktu oraz jego zastosowania klinicznego. Konsultacja może także obejmować prezentację praktycznego wykorzystania sprzętu w czasie rzeczywistym.


Jak się umówić?

Aby wziąć udział w konsultacji telemedycznej wystarczy skontaktować się z nami - telefonicznie lub mailowo - oraz poinformować o zakresie tematycznym konsultacji, jakim jesteśmy zainteresowani (produkt, cecha produktu, grupa produktów, specjalizacja). Nasz Product Manager skontaktuje się w celu ustalenia dogodnego terminu, w którym odbędzie się wideoprezentacja. Do przeprowadzenia połączenia niezbędny jest komputer wysposażony w kamerę i mikrofon, przeglądarkę internetową Chrome oraz łącze internetowe o przepustowości gwarantującej możliwość przeprowadzania wideorozmów.

Realizacja zamówienia

Urządzenia medyczne oferowane przez Pro Vita są dostępne na zamówienie. Indywidualny czas oczekiwania na realizację zlecenia określony jest przy każdym produkcie. Jeśli termin realizacji nie został podany, wszelkich informacji na temat czasu dostawy lub instalacji sprzętu udziela Product Manager odpowiedzialny za dane urządzenie.


Dostawa

W przypadku, gdy dany produkt określony jest jako "Dostępny w Magazynie", dostawy realizowane są na bieżąco. Wysyłka w większości przypadków realizowana jest w ciągu 24h (1 dzień roboczy) - maksymalny czas oczekiwania na przetworzenie zlecenia to 48h (2 dni robocze). W 90% przypadków czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - za pośrednictwem której realizowane są dostawy - to 1 dzień roboczy.


Instalacje objęte szkoleniem

Jeśli dostarczenie po zakupie objęte jest indywidualnym szkoleniem obsługi urządzenia, instalacja odbywa się przez certyfikowanych techników naszego Serwisu. Termin realizacji ustalany jest z Klientem indywidualnie.

Inne produkty tego producenta

Serwis

Prowadzimy profesjonalny serwis urządzeń medycznych realizowany przez specjalistów mających wieloletni staż pracy z aparaturą medyczną oraz przeszkolenie i certyfikację naszych producentów.Czytaj więcej

Gwarancja

Satysfakcję użytkowników sprzętu medycznego gwarantuje odpowiednie wsparcie — dlatego świadczymy licencjonowaną obsługę gwarancyjną w zakresie przeglądów, diagnostyki oraz napraw urządzeń.Czytaj więcej

Finansowanie

Aby nasza oferta była możliwie elastyczna, posiadamy wiele możliwości finansowania nowej inwestycji. Służymy pomocą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania, dopasowanego do kategorii i klasy sprzętu.Czytaj więcej