Schodołaz gąsienicowy Sherpa N955 / N956 / N957 / N958

Kod produktu:

Producent:

KSP

Cena:

14999,-

Czas dostawy: Dostępny na zamówienie

Innowacje

Schodołaz Sherpa N959 włoskiej firmy KSP Italia to urządzenie łączące niezawodność ze świetnym włoskim wzornictwem. Urządzenie świetnie sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej nieprzystosowanych do transportu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Opis

Schodołazy to urządzenia, które zostały stworzone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, które chciałyby się przemieszczać pomiędzy piętrami w obrębie budynków do tego nieprzystosowanych. 

Seria podstawowa

Schodołazy Sherpa N955/N956/N957 umożliwiają zakotwiczenie standardowych wózków inwalidzkich. W przypadku każdego modelu do obsługi urządzenia niezbędna jest pomoc drugiej osoby. 

Sposób działania

Samo urządzenie jest niezwykle bezpieczne i łatwe w obsłudze. Porusza się po schodach dzięki specjalnym gąsienicom i systemowi kółek wprawianych w ruch za pomocą silnika elektrycznego. Gąsienice umożliwiają ruch do przodu i do tyłu, a zmiana kierunku odbywa się przy pomocy pary kółek manewrowych, który wysuwają się automatycznie. Schodołazy tej serii posiadają funkcję płynnego startu i zatrzymania, co wpływa pozytywnie na komfort osoby transportowanej podczas pokonywania schodów.

Transport

Urządzenie jest proste w transporcie, ponieważ odłączenie kolumny sterowniczej zmniejsza jego wymiary i masę, a także ułatwia manewrowanie.

Wykonanie

Transporter jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, elementy pracujące - gąsienice i zębatki są w całości ukryte w urządzeniu. Ma to duże znaczenie, szczególnie podczas używania schodołazu w budynkach użyteczności publicznej.

Zasilanie i zasięg

Jednostka jest zasilana przez baterię, a poziom naładowania baterii jest wyświetlany na panelu sterowania. Zasięg KSP Sherpa serii podstawowej wynosi 35-45 pięter w zależności od modelu. Sprawdza się świetnie w budynkach firm i instytucji - w przypadku konieczności transportu większej ilości osób. Bateria jest wymienialna i istnieje możliwość jej ładowania poza urządzeniem. W przypadku niewystarczającego poziomu naładowania baterii schodołaz nie rozpocznie transportu. Gdyby jednak zdarzyła się z jakiegoś powodu utrata zasilania podczas pokonywania schodów, istnieje możliwość przejścia na tryb manualny i ukończenia transportu za pomocą specjalnej korby.

Najważniejsze cechy modelu Sherpa N955

 • Wszystkie poruszające się elementy ukryte pod estetyczną obudową – znacznie zwiększa to bezpieczeństwo obsługi.
 • Zasięg 45 pięter - dzięki zasilaniu wysokowydajnymi ogniwami o napięciu 24V.
 • Udźwig: 130 kg. 
 • Wysoki komfort podróży również dzięki funkcji łagodnego startu i hamowania urządzenia.
 • Nowy łatwy w obsłudze i intuicyjny panel sterowania.
 • Wielofunkcyjny ekran na panelu sterowania kolumny sterowniczej dostarcza użytkownikowi informacji z wbudowanego systemu autodiagnostycznego oraz zapewnia wsparcie w obsłudze urządzenia.
 • Przycisk zatrzymania awaryjnego. 
 • Pas bezpieczeństwa. 
 • Kontrolery kolumny sterowniczej związane z odblokowywaniem i bezpieczeństwem są umieszczone w jej górnej części, co ułatwia dostęp i obsługę. 
 • Składane ramiona wspomagające mocowanie wózka. 
 • Regulowany i demontowany podgłówek. 
 • Poprzeczka do mocowania wózka z regulacją wysokości i szerokości oraz regulowanymi zaciskami. 
 • Zewnętrzna ładowarka baterii (wersja standardowa). 
 • Automatycznie równoważące kółka manewrowe do natychmiastowego użytku na płaskiej powierzchni. 
 • Urządzenie do sterowania ręcznego w razie awarii.

Najważniejsze cechy modelu Sherpa N956

 • Udźwig 150 kg.
 • Zasięg 35 pięter.
 • Funkcje podobne, jak w modelu N955, ale na wzmocnionej ramie, aby umożliwić większy udźwig urządzenia.

Najważniejsze cechy modelu Sherpa N957

 • Udźwig 130 kg. 
 • Zasięg 40 pięter.
 • Poza funkcjami modelu N955, model Sherpa N957 jest wyposażony w 2 zmechanizowane kółka, które można aktywować bezpośrednio z poziomu kolumny sterowniczej podczas manewru zjazdu, co znacząco zwiększa elastyczność urządzenia (Wheelsystem).

Najważniejsze cechy modelu Sherpa N958

 • Udźwig 130 kg.
 • Zasięg 40 pięter.
 • Poza funkcjami modelu N955, model Sherpa N957 jest wyposażony w 2 zmechanizowane kółka, które można aktywować bezpośrednio z poziomu kolumny sterowniczej podczas manewru zjazdu, co znacząco zwiększa elastyczność urządzenia (Wheelsystem).
 • Siłownik elektryczny wspomagający zamykanie/otwieranie kolumny sterowniczej (Tillersystem).

Produkty KSP Sherpa serii N950 to udoskonalone wersje modeli KSP Sherpa serii N900. Nowa linia to przede wszystkim odświeżony design, jeszcze łatwiejszy w obsłudze panel sterowania i udoskonalony układ elektroniczny, a także nowe ramię teleskopowe do mocowania wielu typów wózków inwalidzkich.


Specyfikacja

Wymiary schodów:

Maksymalna wysokość stopnia
23 cm
Minimalna szerokość stopnia
80 cm
Minimalna przestrzeń manewrowania
97 x 97 cm

Waga (N955/N956/N957):

Całkowita waga
56/56,5/57,5 kg
Masa kolumny
12 kg
Maksymalne obciążenie
130/150/130 kg

Zasięg (N955/N956/N957)

Przy w pełni naładowanej baterii
45/35/40 pięter
Przy rezerwie baterii
5/3/4 piętra

Prędkość

Prędkość na płaskim podłożu
5,5 m/min
Maksymalny kąt pochylenia schodów
35˚ (70%)

Charakterystyka elektryczna (N955/N956/N957)

Moc silnika
220/200/220 W
Napięcie silnika
24 V
Pobór prądu w trakcie ładowania
75 W

Temperatura otoczenia

Temperatura przechowywania (w suchym)
-10 / +50˚
Temperatura podczas pracy
-10 / +50˚


Akcesoria

 • Wspornik do blokowania tłoka oparcia pleców dla wózków nachylanych.
 • Para podjazdów dla wózków z kółkami tylnymi (300 mm) oraz dla wózków nachylanych.
 • Rozszerzenie dla wózków w rozmiarze XL.
 • Teleskopowe ramię mocujące z regulacją szerokości umożliwia dopasowanie do różnych rozmiarów, a zacisk jest obsługiwany przy pomocy pokrętła.


Często zadawane pytania

1. Czy schodołaz gąsienicowy może poruszać się po schodach zabiegowych? Tzn. takich, gdzie stopnie nie stanowią ciągu prostego.

Nie. Schodołaz gąsienicowy może poruszać się jedynie po ciągach prostych. Po schodach zabiegowych mogą poruszać się jedynie schodołazy kroczące.


Do pobrania

KSP - katalog schodołazów
KSP - katalog schodołazów

Wyślij zapytanie o produkt

W przypadku zainteresowania urządzeniem z naszej oferty, zachęcamy do składania zapytań.

Konsultacja telemedyczna produktów ONLINE

Wszystkie produkty oraz poszczególne grupy produktowe w naszej ofercie są objęte możliwością bezpłatnej konsultacji ONLINE. Umów się na bezpłatną wideoprezentację produktu na żywo z naszym specjalistą.


Na czym polega konsultacja telemedyczna?

Prezentacja produktu na żywo za pośrednictwem wideopołączenia internetowego polega na szczegółowym omówieniu produktu oraz jego zastosowania klinicznego. Konsultacja może także obejmować prezentację praktycznego wykorzystania sprzętu w czasie rzeczywistym.


Jak się umówić?

Aby wziąć udział w konsultacji telemedycznej wystarczy skontaktować się z nami - telefonicznie lub mailowo - oraz poinformować o zakresie tematycznym konsultacji, jakim jesteśmy zainteresowani (produkt, cecha produktu, grupa produktów, specjalizacja). Nasz Product Manager skontaktuje się w celu ustalenia dogodnego terminu, w którym odbędzie się wideoprezentacja. Do przeprowadzenia połączenia niezbędny jest komputer wysposażony w kamerę i mikrofon, przeglądarkę internetową Chrome oraz łącze internetowe o przepustowości gwarantującej możliwość przeprowadzania wideorozmów.

Realizacja zamówienia

Urządzenia medyczne oferowane przez Pro Vita są dostępne na zamówienie. Indywidualny czas oczekiwania na realizację zlecenia określony jest przy każdym produkcie. Jeśli termin realizacji nie został podany, wszelkich informacji na temat czasu dostawy lub instalacji sprzętu udziela Product Manager odpowiedzialny za dane urządzenie.


Dostawa

W przypadku, gdy dany produkt określony jest jako "Dostępny w Magazynie", dostawy realizowane są na bieżąco. Wysyłka w większości przypadków realizowana jest w ciągu 24h (1 dzień roboczy) - maksymalny czas oczekiwania na przetworzenie zlecenia to 48h (2 dni robocze). W 90% przypadków czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - za pośrednictwem której realizowane są dostawy - to 1 dzień roboczy.


Instalacje objęte szkoleniem

Jeśli dostarczenie po zakupie objęte jest indywidualnym szkoleniem obsługi urządzenia, instalacja odbywa się przez certyfikowanych techników naszego Serwisu. Termin realizacji ustalany jest z Klientem indywidualnie.

Serwis

Prowadzimy profesjonalny serwis urządzeń medycznych realizowany przez specjalistów mających wieloletni staż pracy z aparaturą medyczną oraz przeszkolenie i certyfikację naszych producentów.Czytaj więcej

Gwarancja

Satysfakcję użytkowników sprzętu medycznego gwarantuje odpowiednie wsparcie — dlatego świadczymy licencjonowaną obsługę gwarancyjną w zakresie przeglądów, diagnostyki oraz napraw urządzeń.Czytaj więcej

Finansowanie

Aby nasza oferta była możliwie elastyczna, posiadamy wiele możliwości finansowania nowej inwestycji. Służymy pomocą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania, dopasowanego do kategorii i klasy sprzętu.Czytaj więcej