System Obrazowania ICG (Indocyjaniną) VisionSENSE Iridium

Kod produktu: VSIridium

Producent:

VisionSENSE

Czas dostawy: Dostępny na zamówienie

Innowacje
VisionSENSE Iridium to jedyny w swoim rodzaju śródoperacyjny system umożliwiający ciągłą, równoczesną wizualizację perfuzji metodą fluorescencji podczerwieni oraz światła widzialnego w rozdzielczości HD. Dzięki unikalnemu i pionierskiemu rozwiązaniu możliwe jest monitorowanie anatomicznego ukrwienia tkanek w czasie rzeczywistym podczas operacji
Opis

Unikalna technologia obrazowania ICG (indocyjaniną)

Dzięki fuzji obrazu światła widzialnego oraz fluorescencji podczerwieni w czasie rzeczywistym możliwe jest ciągłe monitorowanie perfuzji tkanek. Obrazowanie obu kanałów odbywa się w jakości HD, nanosząc wyjątkowo ostry obraz w polu operacyjnym. Do analizy perfuzji system umożliwia wyświetlenie kolorowej mapy cieplnej lub przedstawienia intensywności perfuzji w formie numerycznej - w postaci wartości bezwzględnych, jak również w odniesieniu do wskazanego obszaru. Jako środek kontrastowy urządzenie wykorzystuje Zieleń Indocyjaninową.

Ergonomia pracy systemu

System pozwala na archiwizację danych do 24h materiału, zachowując je w jednostce centralnej. Do intuicyjnej obsługi systemu dedykowany jest dotykowy ekran sterujący. Kamera urządzenia do operacji otwartych wyposażona jest w zmienną ogniskową, co umożliwia pracę w zakresie 20-40 cm nad obrazowanym obszarem. Nie ma konieczności wyłączania lamp zabiegowych - system obrazuje w oświetleniu sali operacyjnej.

Komponenty systemu

Na system VisionSENSE Iridium składają się:

 • Jednostka centralna - obliczeniowa jednostka z dedykowanym oprogramowaniem, umożliwiająca archiwizację danych obrazowych, z możliwością rozbudowy do systemu endoskopii 3DHD, Miniaturowego Mikroskopu 3DHD, systemu endoskopowego z obrazowaniem perfuzji metodą fluorescencji IR.
 • Laserowe źródło wzbudzające - o długości fali 805 nm.
 • Kamera - umożliwiająca jednoczesną analizę kanału światła widzialnego oraz IR, oba kanały równocześnie w rozdzielczości HD.
 • Ramię - z regulowanym położeniem, umożliwiające wygodne pozycjonowanie kamery nad polem operacyjnym.
 • Monitor - o przekątnej min. 27”.
 • Dotykowy panel sterujący - umożliwiający obsługę oraz podgląd obrazowania.
 • Dodatkowe źródło światła widzialnego, umożliwiające oświetlanie badanych struktur niezależnie od oświetlenia sali OP.
 • System wykorzystujący sterylne, dedykowane, jednorazowe rękawy na ramię oraz kamerę umożliwiające pracę w sterylnym środowisku.
 • Dedykowany wózek.

Możliwość rozbudowy systemu

Istnieje możliwość rozbudowy funkcjonalności o kolejne systemy firmy VisionSENSE, wykorzystując wspólną jednostkę centralną:

 • Endoskopowy system obrazowania metodą fluorescencji podczerwieni, wykorzystujący endoskopy o średnicach 4 mm i 5,5 mm, umożliwiające jednoczesną obserwację światła widzialnego oraz fluorescencji IR.
 • Endoskopowy system obrazowania przestrzennego 3DHD, wykorzystujący endoskopy o średnicach 4 mm i 5,5 mm.
 • Mikroskopowy system 3DHD, wykorzystujący egzo-kamerę 3D na dedykowanym ramieniu pneumatycznym.

Przykładowe obrazowanie

Obrazowanie Iridium w operacji plastycznej i rekonstrukcyjnej


Obrazowanie Iridium z użyciem endoskopu w operacji ogólnej


Obrazowanie Iridium w badaniach naukowych nad obrazowaniem onkologicznym
Do pobrania

System VisionSENSE Iridium - Karta katalogowa

Konsultacja telemedyczna produktów ONLINE

Wszystkie produkty oraz poszczególne grupy produktowe w naszej ofercie są objęte możliwością bezpłatnej konsultacji ONLINE. Umów się na bezpłatną wideoprezentację produktu na żywo z naszym specjalistą.


Na czym polega konsultacja telemedyczna?

Prezentacja produktu na żywo za pośrednictwem wideopołączenia internetowego polega na szczegółowym omówieniu produktu oraz jego zastosowania klinicznego. Konsultacja może także obejmować prezentację praktycznego wykorzystania sprzętu w czasie rzeczywistym.


Jak się umówić?

Aby wziąć udział w konsultacji telemedycznej wystarczy skontaktować się z nami - telefonicznie lub mailowo - oraz poinformować o zakresie tematycznym konsultacji, jakim jesteśmy zainteresowani (produkt, cecha produktu, grupa produktów, specjalizacja). Nasz Product Manager skontaktuje się w celu ustalenia dogodnego terminu, w którym odbędzie się wideoprezentacja. Do przeprowadzenia połączenia niezbędny jest komputer wysposażony w kamerę i mikrofon, przeglądarkę internetową Chrome oraz łącze internetowe o przepustowości gwarantującej możliwość przeprowadzania wideorozmów.

Realizacja zamówienia

Urządzenia medyczne oferowane przez Pro Vita są dostępne na zamówienie. Indywidualny czas oczekiwania na realizację zlecenia określony jest przy każdym produkcie. Jeśli termin realizacji nie został podany, wszelkich informacji na temat czasu dostawy lub instalacji sprzętu udziela Product Manager odpowiedzialny za dane urządzenie.


Dostawa

W przypadku, gdy dany produkt określony jest jako "Dostępny w Magazynie", dostawy realizowane są na bieżąco. Wysyłka w większości przypadków realizowana jest w ciągu 24h (1 dzień roboczy) - maksymalny czas oczekiwania na przetworzenie zlecenia to 48h (2 dni robocze). W 90% przypadków czas dostawy przesyłki przez firmę kurierską - za pośrednictwem której realizowane są dostawy - to 1 dzień roboczy.


Instalacje objęte szkoleniem

Jeśli dostarczenie po zakupie objęte jest indywidualnym szkoleniem obsługi urządzenia, instalacja odbywa się przez certyfikowanych techników naszego Serwisu. Termin realizacji ustalany jest z Klientem indywidualnie.

Serwis

Prowadzimy profesjonalny serwis urządzeń medycznych realizowany przez specjalistów mających wieloletni staż pracy z aparaturą medyczną oraz przeszkolenie i certyfikację naszych producentów.Czytaj więcej

Gwarancja

Satysfakcję użytkowników sprzętu medycznego gwarantuje odpowiednie wsparcie — dlatego świadczymy licencjonowaną obsługę gwarancyjną w zakresie przeglądów, diagnostyki oraz napraw urządzeń.Czytaj więcej

Finansowanie

Aby nasza oferta była możliwie elastyczna, posiadamy wiele możliwości finansowania nowej inwestycji. Służymy pomocą w wyborze najbardziej efektywnego rozwiązania, dopasowanego do kategorii i klasy sprzętu.Czytaj więcej

Chcesz otrzymywać bieżące informacje o naszych produktach

Zapisz się do newslettera PRO VITA